10 Kasım Töreniyle Ulu Önder Anıldı

10 Kasım Töreniyle Ulu Önder Anıldı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 78. yıldönümünde; 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni düzenledi.

 

Tören için hazırlıklar sabahın erken saatlerinde başladı. HKÜ akademik idari personeli ve öğrenciler tören için rektörlük önündeki alana geldi. Çok sayıda personelin katıldığı törene ilgi büyüktü. Rektör Yardımcıları ve Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın tören alanına gelişiyle tören başladı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78. Yıldönümü için yapılan törende Rektör Yılmaz, Atatürk Anıtı önüne çelenk bıraktı. Ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşıyla beraber tören son buldu.

 

Törenden sonra Rektör Yılmaz: “Bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren ve kahraman ulusumuzla birlikte yepyeni bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk, bu yolda dost düşman tüm milletlerin takdirini kazanmış büyük bir asker ve devlet adamıdır. Bizlere düşen en büyük görev, fikir ve başarıları ile dünya milletlerine örnek teşkil etmiş olan Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği cumhuriyete sahip çıkmak ve gelecek nesillere onun fikirlerini aktarmak olacaktır” dedi.