13. Paramedik Eğitimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na HKÜ'den Katılım

13. Paramedik Eğitimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na HKÜ'den Katılım

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü ve İlk ve Acil Yardım (Paramedik) Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Semra Çelikli’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu “Paramedik Eğitiminde Standardizasyon ve Akreditasyon Derneği (PESAD)” ve Akdeniz Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği “13. Paramedik Eğitimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı” Antalya’da gerçekleştirildi. Toplantıya Paramedik Eğitimi veren 18 üniversiteyi temsilen 40 Eğitimci katıldı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü ve İlk ve Acil Yardım (Paramedik) Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Semra Çelikli “PESAD” hakkında şu açıklamaları yaptı; “Türkiye'de hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak adına kurulan “PESAD”, ilk ve acil yardım programlarının eğitimle ilgili problemlerini çözmek adına, eğitimde standardizasyonu sağlayacak çalışmaları ile katkı sunmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra ilk ve acil yardım hizmetlerinin daha iyi ve daha modern şekilde gelişmesi için emek sarf edecek olan Dernek, birçok hizmeti de beraberinde sunacak” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Semra Çelikli programda; “Paramedik Eğitiminde Standardizasyon; Eğitim Müfredatında Neredeyiz?” konusunu sunmanın yanı sıra, Paramedik vaka çalışmalarının önemli bir ayağını oluşturan “Vaka Çalışmalarında Hastanın Hazırlanması-Makyaj Uygulamaları” konusunda Öğr. Gör. Beliz Yekeler ile birlikte toplantıya katılan Paramedik eğitimcileriyle bir atölye çalışmasını da yürüttü.