Akademisyenler Öğretim Becerilerini Geliştiriyor

Akademisyenler Öğretim Becerilerini Geliştiriyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Akademisyenlerin öğretim becerilerini geliştirmek amacıyla özel bir program düzenliyor. 2 gün sürecek programda katılımcılara, öğretim yöntem ve tekniklerinden iletişime varana kadar geniş bir yelpazede bilgiler verileceği belirtildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Ölçme ve Değerlendirme Merkezi ile Eğitim Fakültesi işbirliğinde, HKÜ öğretim elemanlarının eğitsel donanımlarının geliştirilmesini amaçlayan “Öğretim Becerileri Geliştirme Programı” ilk oturumu gerçekleştirildi.

Doksan dakikalık üç oturumdan oluşması ve iki günde tamamlanacak olan programın ilk oturumunda bugün temel teorik bilgiler; Prof. Dr. Yaşar Özbay, Yrd. Prof. Dr. Şener Büyüköztürk, Doç. Dr. Ramin Aliyev, Yrd. Doç. Dr. Ufuk Akbaş, Yrd. Doç. Dr. Gülfem Muşlu Kaygısız ve Yrd. Doç. Dr. Şermin Metin tarafından verildi.

“Öğretim Becerileri Geliştirme Programı” ilk oturumunda HKÜ Akademisyenleri tarafından verilen eğitim programında; “Öğretim Yöntem ve Teknikleri”, “Ölçme ve Değerlendirme” ve “Kişilerarası İlişkiler ve İletişim” gibi konular işlendi.

Katılımcılara “Öğretim Elemanı Öğretim Becerileri Geliştirme Sertifikası"nın verileceği programa güncel eğitim ve öğretim süreçlerine yönelik yeni bilgi ve becerilerin kazandırılması hedefleniyor.