Alman Jacobs Üniversitesinden Akademik Davet

Alman Jacobs Üniversitesinden Akademik Davet

Başarı grafiğini her geçen gün yükselten Hasan Kalyoncu Üniversitesi(HKÜ), akademisyenlerinin yoğun çabası ve başarılarıyla da adından sıkça bahsettirmeye devam ediyor. Bu bağlamada Almanya’nın Bremen şehrinde bulunan ve Almanya’daki sayılı özel üniversitelerden biri olan Jacobs Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesinden bir akademisyeni, Suriye Savaşı ve Suriyeli misafirlerin son durumları ile ilgili Seminer vermesi için davet etti.

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Sezer Özcan’ı “Special DiversityFocusLecture” adı altında, “TheSyrianConflictandtheCurrentSituation of theSyrianRefugees in Turkey: Example of Gaziantep” (Suriye Savaşı ve Suriyeli Misafirlerin Türkiye’deki Son Durumları: Gaziantep Örneği) adlı konu üzerine geniş katılımlı öğrenci ve akademisyen topluluğuna bir Seminer vermesi için davet etti.

 

Seminer sonrası katılımcılara Gaziantep ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi üzerine de detaylı bir bilgilendirme yapan Sezer Özcan, hem Türkiye’deki hem de Gaziantep’deki son durum hakkında detaylı bilgiler verdi. Ayrıca, iki üniversite arasında geleceğe yönelik öğrenci değişim programı (Erasmus) kapsamında ikili anlaşma yapma adına önemli adımlar atılmasını sağlayan Özcan, anlaşmaların hayata geçmesiyle birlikte birçok öğrencinin bu değişim programlarından faydalanabileceğini belirtti.