Başarılı Öğrencilere Kahvaltılı Ödül Töreni

Başarılı Öğrencilere Kahvaltılı Ödül Töreni

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından, Gaziantep ili genelinde üniversiteye hazırlanan 2.500 12.sınıf öğrencisine özel gerçekleştirilen; “YGS Tatbikatı Deneme Sınavı”nda başarılı olanlara kahvaltı eşliğinde ödül töreni düzenlendi.

HKÜ’nün geleneksel hale getirdiği ve her yıl YGS sınavı öncesinde birkaç kez gerçekleştirdiği aslını aratmayan deneme sınavları sayesinde 12.sınıf öğrencileri; hem kendilerini deneme imkanı bulmakta, hem de sınav kaygılarını yenmenin provasını gerçekleştirmekte. HKÜ Yetkilileri ilkini 13.11.2015 tarihinde Gaziantep ilindeki 16 Lisenin 12.sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği deneme sınavında, bu yıl sadece sınava tabi tutmakla yetinmeyerek, deneme sınavında başarılı olan her okulun ilk üç öğrencisine, okul müdürlerine ve öğretmenlerine HKÜ Kampüsünde kahvaltı organize etti. Samimi ve sıcak bir ortamda kahvaltı yaptıklarını ve şimdiden bir üniversite rektörünü ve hocalarını tanıma fırsatı bulduklarını belirten öğrenciler, sınav ve organizasyon için başta HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmazolmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Başarı Belgeleri Rektör Yılmaz’dan

Gaziantep ili genelinde deneme sınavına giren 16 okuldanher okul bazında ilk 3’e girmeyi ve 16 okul genelinde ilk 3’e girmeyi başaran öğrencilere, başarı belgeleri ve başarı plaketleri HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz tarafından verildi. Başarılı olan öğrencileri tek tek çağırarak tebrik eden ve başarı belgelerini veren Rektör Yılmaz, başarılarından ötürü her bir öğrenciyi bizzat tebrik etti.

Gaziantep ili genelinde yapılan deneme sınavında; Erdem Kolejinden “Zeki Arıcı” sınav geneli birincisi olurken, Gaziantep Anadolu Lisesinden “Cuma Kankaya” sınav geneli ikincisi, yine Gaziantep Anadolu Lisesinden “Rumeysa Bahadır” ise sınav geneli üçüncüsü olarak Rektör Yılmaz’dan; başarı belgelerinin yanı sıra başarı plaketleri de aldı. Öğrencilere başarılarının devamını dileyen Rektör Yılmaz, HKÜ’nün gerçekleştirdiği deneme sınavının öğrencilerin sınav motivasyonunu artırmada olumlu bir aracı olmasını dileyerek,başarılarının artarak devam etmesini dilediğinidile getirdi.