Bilim ve Teknolojinin Adresi HKÜ'de Tercih Günleri Başladı

Bilim ve Teknolojinin Adresi HKÜ'de Tercih Günleri Başladı

Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) açıklanmasının ardından üniversite adaylarında tercih heyecanı başladı. Aday öğrencilere tercih günlerinde destek sağlamak için “HKÜ Tercih &Tanıtım Günleri” 06-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında her gün hizmet verecek.

Sanatı, Yaşamı ve İnsanı Anlatan Bir Üniversite

Tarihi İpek Yolu üzerinde şehir, bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamayı hedefleyerek 2010-2011 Akademik yılında öğrencilere kapılarını açan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), yeni eğitim-öğretim yılında mevcut 19 bölümüne; İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Anestezi Programı olmak üzere 3 yeni bölüm ekleyip toplamda 22 bölümle ulaşarak önemli bir bilim merkezi olarak yükselişini sürdürüyor.

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak öğrencileri hayata hazırlarken, aynı zamanda kişisel gelişimlerine ve kariyer planlarına da yardımcı olduklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, üniversite adaylarına şu mesajları verdi; "öğrencilerimize yaşayan bir kampüs içinde eğitim görebilme ayrıcalığı, yurtdışındaki üniversiteler ile yakın iletişim kurabilme ve uluslararası değişim programlarına katılabilme imkanları sunuyoruz. En önemlisi tüm akademik kadromuzu, idari kadromuzu ve öğrencilerimizi sürekli bir gelişim süreci içinde tutarak yaşam boyu eğitimin kodlarına sahip olmalarını amaçlıyoruz".

Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı tercih tanıtım günleri, 06 -14 Temmuz 2015 tarihleri arasında HKÜ Kampüs Yerleşkesinde gerçekleştiriliyor. Sabah saat 09:00'da öğrenci ve velilere kapılarını açan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, aday öğrenci ve velilerini HKÜ Kampüs Yerleşkesinde ağırlıyor.

Aday öğrenciler; üniversitenin Fakülteleri, Yüksekokulları ve Meslek Yüksekokulu hakkında deneyimli Akademisyenlerden detaylı bilgi alabilecek. Aday öğrenciler; Hasan Kalyoncu Üniversitesinin tarihi, yerleşkeleri, burs imkanları, barınma, spor, sağlık ve sosyal olanakları, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları gibi pek çok konuda bilgilendiriliyor. Öğretim Üyeleri ile yüz yüze görüşme imkanı bulan ve her türlü sorularına cevap alan aday öğrencilerin “Hasan Kalyoncu Üniversitesi Tercih &Tanıtım Günleri 2015”de tercihlerini güvenli şekilde yapabilmeleri amaçlanıyor.