Diyanet İşleri Başkanı'ndan HKÜ Cami'ye tam not

Diyanet İşleri Başkanı'ndan HKÜ Cami'ye tam not

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ni ziyaret ederek kampüs içerisinde yapımı devam eden cami hakkında Rektör Prof.Dr. İbrahim Özdemir’den bilgi aldı. 

Bir dizi açılış programı için Gaziantep’e gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Görmez beraberindeki heyetle birlikte HKÜ kampüsünü ziyaret etti. Kampüs içerisinde yapımına devam edilen cami inşaatı hakkında bilgi veren Rektör Özdemir, kültür merkezi ve donatılarıyla üniversite camisinin Türkiye’deki örnek mimarilerden birini yansıtacağını söyledi.  Caminin üniversitenin genel mimari projesine uygun olacağını belirten Rektör Özdemir, projenin kısa bir süre sonra tamamlanmasının beklendiğini kaydetti. 

HKÜ camisini genel hatlarıyla beğendiğini belirten ve bazı tavsiyelerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Görmez ise, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bütün illerimizde üniversitelerin artmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ama üniversitelerimizin kampüsünde, mutlaka mabet olmalı. Hiçbir üniversite asla mabetsiz olmamalı. Öğrencilerimizin böyle zemin katlarda, izbe mekânlarda ibadet etmeye mahkûm olmaları, bu milletin kültürüne, tarihine, medeniyetine asla yakışmaz. İnşaallah, HKÜ Kampusundeki bu camii ülkemizdeki modern camilerden biri olacak. Hakikaten çok güzel” yorumunu yaptı. Cami ziyaretinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Görmez, üniversiteden ayrıldı.