Eğitimciler İftarda Bir Araya Geldi

Eğitimciler İftarda Bir Araya Geldi

Ramazan ayının başlangıcı ile beraber birçok iftar organizasyonu ve daveti, ülke genelinde yapılmaya başlandı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından organize edilen iftar yemeğiyle de; öğretmenler, lise ve kolej müdürleri, rehber öğretmenleri ve dershane yöneticileri bir araya geldi.

Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında öğretmenler ve dershane yöneticileriyle bir araya gelen HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve HKÜ yöneticileri, Bayazhan’da iftarlarını beraber yaptılar. İftar sonrası konuklarıyla ayrı ayrı ilgilenen Yılmaz, iftar davetine katılan öğretmenler ve yöneticilerle karşılıklı sohbet etti.

Rektör Yılmaz, üniversite olarak eğitimi önemsediklerini ve lise çağında eğitim gören öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları için üstlerine düşeni yapmaya her zaman açık olduklarını belirtti. Ayrıca Yılmaz; Gaziantep’in eğitimde daha iyi yerlere gelmesi için dezavantajlarının ortadan kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Üniversite olarak yaptıkları ve yapacakları faaliyetlerden de bahseden Yılmaz, HKÜ’ye olan ilgi için teşekkür ederek: “Ramazanın eşsiz ruhu içinde bir araya geldiğimiz bu günde, eğitim ile ilgili yapılabilecek çeşitli konuları konuştuk. Öncelikle eğitim ile ilgili başlıca sorunları herkes üzerine düşeni yerine getirerek, daha iyi hale getirmesi gerekiyor. Üniversite olarak bu konuda üzerimize ne düşerse yapmaya sonuna kadar hazırız. Birlikte sorunları çözerek daha iyi adımlarla, eğitimin çıtasını daha da yükselteceğimizden hiç şüphem yok. Bölgemizde öğrenci potansiyeli çok yüksek. Şehir dışına ve yurtdışına eğitim almaya giden öğrenciler oluyor. Biz üniversitemizde yurtdışı kalitesinde eğitim verdiğimiz zaman, bize teveccüh olacağına eminiz. Doluluk oranımız geçtiğimiz yıl %99 idi. Üniversitemize ciddi bir ilginiz var, bundan da çok mutluyuz. Bu oranı düşürmemek ve daha ileriye götürmek için çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanısıra sosyal projelerimize hız vererek halkı da üniversiteye getirme gayreti içindeyiz” diye konuştu.