Endüstri 4.0 ile Yüksek Bilişim Teknolojileri Çağı Başlıyor

Endüstri 4.0 ile Yüksek Bilişim Teknolojileri Çağı Başlıyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Gaziantep Genç İşadamları Derneğinin (GAGİAD) Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde; “Endüstri 4.0 ve Gaziantep Sanayisine Bakış” konulu bir toplantıya katıldı.

 

GAGİAD tarafından Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde düzenlen seminerde; “Endüstri 4.0 ve Gaziantep Sanayisine Bakış” her yönüyle incelendi. Toplantıya katılan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın yanı sıra Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken, Siemens Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy konuşmacı olarak katıldı. Konuşmacıların yanında Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği Başkanı ve GAGİAD 4.ve 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Özmen, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GAGİAD Üyeleri ve HKÜ öğrencileri seminere katıldı.

 

“Her Zaman Sanayicilerimizin Yanındayız”

 

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken, Gaziantep sanayisinin ihracatta ülkemizde ilk 5’te yer aldığını belirterek: “Gaziantep olarak, ülkemizin lokomotif şehirlerinden birisi olmanın önemli sorumlulukları var. Her anlamda üretimi, istihdamı ve AR-GE faktörlerini güçlendirmemiz gerekiyor. Organize sanayimizde 950 firmamız var. Yenilikleri sanayimize katmak, işgücümüzü arttırmak, üretim kapasitemizi yükseltmek için her zaman sanayicilerimizin yanındayız’’ diye ifade etti.

 

“Bilişim Ağırlıklı 4. Sanayi Devrimi Yaşanıyor”

 

HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı programda Rektör Yılmaz, endüstri 4.0 ve inovasyonun öneminden bahsetti. Ayrıca Yılmaz konuşmasında: “Gaziantep sanayi alt yapısı ile ülkemizin ve bölgenin önemli itici güçleri arasında. Sanayi devrimi, akıllı üretim sistemleri teknoloji yol haritasına göre endüstri 4.0 farkındalığını hayata geçirmek için gerek üniversitemiz, gerekse sanayicilerimiz birçok çalışmalarda artık yer almaya başlamıştır. Üniversite-sanayi işbirliği bu bağlamda daha da önemli bir duruma gelmektedir. Bugün bilişim ağırlıklı 4. sanayi devrimi yaşanıyor. Türkiye bu devrimi kaçırmayacak, tam göbeğinde olacaktır. Bilişim ağırlıklı teknoloji üretimine ağırlık verilmesi gerekmektedir. Biz de Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak bu değişime katkı koyacağız’’ dedi.