Gaziantep'den Amerika'ya Uzanan Eğitim Yolculuğu

Gaziantep'den Amerika'ya Uzanan Eğitim Yolculuğu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda (YDYO), İngilizce hazırlık eğitimi almakta olan 10 başarılı öğrencisini, eğitim ücretlerini karşılayarak 1 dönem Amerika’nın çeşitli illerinde eğitim almaya gönderiyor.

 

Eğitim ücretleri Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından karşılanmak üzere Amerika’da eğitime gönderilecek olan hazırlık bölümü öğrencileri, 1 dönem Amerika’nın çeşitli illerinde eğitim görecek. Hazırlık eğitiminin devamı niteliğinde, eğitimlerinin ikinci dönemini Amerika’nın farklı üniversitelerinde tamamlayacak olan öğrenciler, Amerika’nın 5 ayrı üniversitesinde Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yoğun bir İngilizce eğitimine tabi tutulacak. Amerika’da derslerinde başarılı olan öğrencilerin HKÜ hazırlık eğitiminin de tamamlamış sayılacağı bildirildi. Öğrencilerin Amerika'daki eğitimlerine Mart ayında başlayacağı ve Mayıs sonunda Türkiye'ye İngilizce'yi yerinde, gerçek yaşamda ve yoğun bir profesyonel dil eğitimi veren üniversitelerde tamamlayıp döneceği belirtildi.

 

Amerika’da eğitim görecek öğrencilerin yabancı dillerini yerinde yaşayarak geliştirmesinin yanında, çeşitli tecrübeleri öğrenerek kendilerini geliştirmesinin planlandığı açıklandı. Başarılı öğrencilerin, HKÜ tarafından sağlanan bu imkanla her yıl Amerika’da 1 dönem eğitime gidebileceği yetkililer tarafından bildirildi.

HKÜ’den Amerika’ya eğitime gidecek öğrenciler, bu imkanların kendilerine sağlandığı için çok şanslı olduklarını ve heyecanlı olduklarını belirterek, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’a ve tüm HKÜ ailesine teşekkür ettiler.