Gaziantep'te Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Gaziantep'te Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Gaziantep’in ilk Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nü açtı. Bu yıl eğitim-öğretime başlayacak bölümde öğrencilerin tamamı burslu olarak okuyacaklar.

 

HKÜ’de tamamı burslu yeni bölümlerden biri olan, “Görsel İletişim Tasarımı”, bu yıl eğitim– öğretime başlıyor. HKÜ’de Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde bu yıl ilk kez açılacak olan Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde öğrenciler % 100 ve % 50 bursla okuma şansına sahip olacaklar.

 

HKÜ Görsel İletişim Tasarımı Bölümü; öğrencilerini kuramsal bilgiyi, yeni iletişim teknolojilerini ve tasarım uygulamalarını harmanlayarak her türlü özel ve kamusal kuruluşta iletişim ve tasarım sorunlarına çözümler üretecek, yenilikçi projeler geliştirecek profesyoneller olarak yetiştirmeyi hedefliyor. Bu çerçevede dört yıllık eğitim sürecinde Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerine iletişim ve tasarım konusunda kuramsal bir altyapı ile tasarım stüdyolarında uygulamalı eğitim sağlanacak.

 

Yeni dönemde yeni öğrencileriyle daha güçlü bir üniversite olma hedefiyle tanıtım atağı başlatan HKÜ’de, Tercih Dönemi’nin başlamasıyla birlikte, üniversite adaylarına ve ailelerine HKÜ Eğitim olanakları; alanında uzman HKÜ Akademisyenleri, deneyimli rehber öğretmenler ve Kurumsal İletişim uzmanları tarafından aktarılıyor.

 

Web: http://gsmf.hku.edu.tr/index.php/akademik/git

Çağrı Merkezi: 0342 211 80 80