Geleceğin Hukukçuları İçin Yeni Modern Fakülte Binası

Geleceğin Hukukçuları İçin Yeni Modern Fakülte Binası

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Hukuk Fakültesi için geleceğin çağdaş ve modern temellerini içinde barındıran yeni bir bina inşa ederek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan’ın katılımıyla açılış programı düzenledi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde düzenlenen törenle yeni binanın açılışı gerçekleştirildi. 2016 – 2017 eğitim öğretim yılına yeni binada merhaba diyen HKÜ Hukuk Fakültesi öğrencileri, geleceğin hukukçuları olarak yeni binada modern ve çağdaş ilkelerle eğitim görecek. HKÜ Kampüsünde gerçekleşen açılış törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanvekili Haluk Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, ve üniversitenin akademik – idari kadrosunda yer alan personeller ile öğrenciler katıldı. Tancan sınıfta hazır bekleyen öğrencilere yaptığı konuşmayla ilk dersi başlattı ve öğrencilere enerji hukukuna yönelmeleri konusunda öneride bulundu.

Enerji Hukukuna Önem Verin

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, hukukun önemli bir alan olduğunu belirterek, “Her ne kadar teknik mühendis olarak görev yapıyor olsam da hukukçulara çok özeniyorum. Keşke hukuk okusaydım diye düşünüyorum. Henüz yolun başındasınız enerji hukuku alanında uzmanlaşmanızı tavsiye ediyorum. Hem yeni hem de iş hacmi geniş bir alan, hepinize hayırlı olsun” dedi.

“Adalet Mülkün Temeli İlkesine Sahip Hukukçular, Hakimler, Savcılar ve Avukatlar Yetiştireceğiz”

HKÜ Prof. Dr. Tamer Yılmaz, en çağdaş hukuk fakültelerinden birini açtıklarını söyledi. Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Modern bir donanım sistemi var. Amfilerimiz, dersliklerimiz akıllı amfi sistemiyle donatıldı. İçinde bulunduğumuz mahkeme salonu kurgusal bir mahkeme salonu, burada eğitimde pratik ve teoriyi bir arada yapıyoruz. Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir mahkeme salonunda öğrencilerimize ve hukuk fakültemize kazandırmış olduk. Böylece artık adalet mülkün temeli ilkesine sahip hukukçular, hakimler, savcılar ve avukatlar yetiştireceğiz. Bu nedenle çok gururluyuz, çok mutluyuz. Üniversitemize ve hukuk camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Dün bir enerji santrali açmıştık bugünde bir fakülte binası açtık. Her gün büyüyerek, derinleşerek eğitim-öğretime devam etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni Bina Öğrencilerin Pratik Yapabileceği Kurgusal Mahkeme Salonuna Sahip

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanvekili Haluk Kalyoncu, fakülte içerisinde öğrencilerin pratiklerini geliştirebilecekleri birde mahkeme salonu bulunduğunu söyledi. Kalyoncu, “Bu hukuk fakültesi binası yaklaşık 3 bin 500 metrekare tamamen hukuk fakültesi öğrencilerimiz için yapıldı. Fakültemizde şu an bin 50 öğrenci mevcudu var. Hukuk fakültemiz tek fakülte, tek bina olarak üniversitemizde örnek ve Türkiye’deki diğer üniversitelere de örnek bir şekilde farklı amfilerde kendi mahkeme salonunda öğrencilerin ikinci ve üçüncü sınıftan itibaren avukatlığa, hakimliğe ve meslek hayatına hazırlanacak çok muhteşem bir fiziki alanlar oldu. İnşallah öğrenci arkadaşlarımız geleceğe en iyi şekilde hazırlanıp adil, adaleti hükmedecek bir şekilde yetişecek ve meslek hayatına atılacaklar diye inanıyorum” diye konuştu.