Hasan Kalyoncu Üniversitesi Minik Öğrencilere Yardım Elini Uzatıyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Minik Öğrencilere Yardım Elini Uzatıyor

Her tür projede öğrencisinin yanında olan ve destekleyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi, öğrencilerin toplumsal duyarlılık projesinde bir köy okuluna yardım gerçekleştirdi.   

Çeşitli projeler geliştiren Hasan Kalyoncu Üniversitesi, öğrencilerine bir toplumsal duyarlılık projesinde daha destek vererek, Gaziantep’e bağlı bir köy okulu olan “Gercigi İlköğretim Okulu”na yardım elini uzattı. Okulun eksiklerini yerinde saptayan öğrenciler, bu eksikleri giderebilmek için yoğun çaba harcadılar.

HKÜ’nün Uluslararası Ticaret & Lojistik ve İşletme Bölümlerinin öğrencilerinden; Duygu Şahin, Naciye Deniz, Hatice Gizem Serindağ, Elif Ceren Beşlioğlu, Seda Erbilgin, İbrahim Serin, Ersoy Kaya, Emre Işık, Osman Baz, Oğuzhan İlbay ve Görkem Kılıç, toplumsal duyarlılık projeleri için seçtikleri okula yardımda bulundular. Yardımı sadece dersleri ve projeleri için değil, isteyerek ve can-ı gönülden yaptıklarını belirttiler.

Öncelikle çocukların ihtiyaçlarını tespit edip sonrasında bu ihtiyaçları karşılayabilmek için ellerinden geleni (maddi-manevi) yaptıklarını söyleyen HKÜ’lü öğrenciler; okulda okuyan ve özel durumlu bir minik öğrenciye de özel ilgi gösterip onunla vakit geçirdiler. Bu projenin bir dönemle sınırlı olmayacağını ve uzun soluklu devam edeceğini anlatan HKÜ’lü öğrenciler, çocukların gözlerindeki mutluluğu görebilmek için okullarına belli aralıklarla gelerek onları ziyaret edeceklerini belirttiler.