Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı:

HKÜ Rektörü Sayın Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde milli mücadelenin  başladığı, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolü Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Bizlere emanet edilen vatanımızı bütün güzellikleriyle milli ve manevi zenginlikleriyle, gelecek kuşaklara teslim etmek de tüm gençlerimizin görev ve sorumluluğudur. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni bilimde, sanatta ve sporda başarı ile temsil ederek göğsümüzü kabartan gençlerimiz, Ulu Önderimizin açtığı bu yolda aynı azim ve kararlılıkla yürümektedir. Üniversiteler olarak bizim üstlendiğimiz rol ise,her geçen yıl bu gençlerin sayısının giderek artmasını sağlamaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını kutluyorum".