Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Kilis İl Milli Eğtm. Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Kilis İl Milli Eğtm. Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mustafa Uçar’ın proje koordinatörlüğünü yaptığı “Toplumsal Duyarlılık Projeleri” çerçevesinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir protokol imzalandı.

 
Üniversitenin bütün bölümlerinde okutulan “Toplusal Duyarlılık Projeleri” dersi çerçevesinde, öğrencilerin katkılarıyla, ilköğretim ve liselerde ‘ öğrencileri toplumsal hayata hazırlamak ve meslek seçimlerinde yardımcı olmak’ amacıyla imzalanan bu protokol kapsamında; konferans ve söyleşiler, motivasyon ve kariyer planlaması konusunda seminerler, kütüphanelere kitap kazandırılması ve böylelikle kitap okuma alışkanlığının arttırılması, öğrencilere faydalı kitapların ulaştırılması gibi konular yer almaktadır.
 
Yapılan bu protokol anlaşması ile ilgili bir açıklama yapan Prof.Dr. Mustafa Uçar: “Amacımız Gaziantep’in genç ve dinamik bir üniversitesi olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin fakültelerinin tanıtılması, eğitim fırsatlarının anlatılmasıdır. Bu konuda eğitime gönül vermiş olan Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Kızıltaş bizlere ön ayak olmuşlardır. Pansiyonlu okullarda akşam saatlerinde, diğer okullarda ise ilgili okul müdürünün uygun gördüğü eğitim-öğretim saatlerinin aksatılmadığı zamanlarda, rehberlik derslerinde öğrencileri motive etmeyi amaçlıyoruz.” dedi.
 
Bu protokollerin çevre il ve ilçelere de en kısa zamanda yayılacağının altını çizen Uçar:“İmzalanan bu protokol anlaşması, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğretim elemanlarının desteği sayesinde; meslekler ile ilgili bilgiler dışında; sınavda başarılı olmanın yolları, zaman-stres yönetimi, motivasyon gibi teknik konularla beraber, büyüklere saygı, vatan sevgisi, birlikte yaşama kültürü, kötü alışkanlıklara karşı bilinçlendirme gibi amaçlar da taşımaktadır.”dedi.