Hasan Kalyoncu Üniversitesinde 'Puanlar' Değil 'İlgiler' Konuşuyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesinde 'Puanlar' Değil 'İlgiler' Konuşuyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Tercih Günleri yoğun bir ilgi ile devam ederken, bu yıl Türkiye genelinde bir ilke imza atılarak,aday öğrenciler için geliştirilen yeni bir ölçekle, öğrencinin ilgi alanlarına yönelik tercihler yapması sağlandı.

Tercih Günlerinde yoğun bir ilgiyle karşılaşarak, üniversite adaylarının tercihlerine uzman kadrosuyla destek sağlayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), yüzlerce üniversite adayının geleceğini etkileyecek bu önemli haftada, öğrencilerin geleceklerine sağlam temeller atmaları için yoğun bir efor sarf etti.Uzman Rehber Danışmanlarının yanında HKÜ’nün tüm bölümlerinden akademisyenlerle, aday öğrencilerin merak ettiği soruları dilediği öğretim görevlisine danışarak tercih yapabilmesine imkanı sunan HKÜ, bu yılda doğru tercihin ve doğru tercih yapmanın adresi olmaya devam ediyor.

Geliştirilen Ölçekle Öğrenciler Kendilerine Uygun Mesleği Seçme İmkanı Buluyor

HKÜ, Eğitim Fakültesi; Psikolojik Danışma, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen ölçek modeli ile üniversiteye giriş tercihlerinde, bugüne kadar yapılmamış bir uygulamaya imza attı. Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından geliştirilen ölçek ile birlikte aday öğrenciler kendilerini tanıyor ve kendilerine en uygun olan mesleği uzman yardımı ile seçme imkanı buluyor. Böylece, aday öğrenciler için çok önemli olan meslek seçimi daha bilimsel, pratik ve somut bir kimliğe bürünüyor. Uzmanlar hazırladığı yöntem ile aday öğrencilere destek olurken, aday öğrenciler ise ölçek yönteminden son derece memnun olduklarını dile getirdi. Bu yöntemle beraber aday öğrenciler, hangi mesleğe daha yatkın olduklarına çok daha emin olarak tercih yaptıklarını belirttiler.