Herhangi Bir Üniversiteye Yerleşemeyen Adaylara 2. Şans

Herhangi Bir Üniversiteye Yerleşemeyen Adaylara 2. Şans

Lisans Yerleştirme Sınavı Sonuçları (LYS) ÖSYM tarafından geçtiğimiz haftalarda açıklandı. Binlerce üniversite adayı bir lisans veya ön lisans programına yerleşirken, herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar için ise ikinci bir şans olarak “Ek Yerleştirme” fırsatı başlıyor.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi(HKÜ) kayıt günlerini geride bırakırken, bazı bölümlerinde kalan kontenjanları için açıklamada bulunarak Ek Yerleştirme ile ilgili çalışmalarına başladı. Hukuk Fakültesinde (HF) tüm kontenjanların dolduğu Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde; Eğitim Fakültesinde (EF) 5, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesinde (GSMF) 17, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde (İİSBF) 13, Mühendislik Fakültesinde (MF) 8, Sağlık Bilimleri Yüksekokulunda (SBYO) 17, Meslek Yüksekokulunda (MYO) ise 24 kişilik boş kontenjanın olduğu HKÜ’lü yetkililer tarafından bildirildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesine kayıt yaptıramayanlar için ikinci bir şans olan “Ek Yerleştirme”den faydalanarak kayıt yapılabileceği belirtilirken, Ek Yerleştirme tercih günlerinin “17-21 Ağustos 2015” tarihleri arası gerçekleştirileceği belirtildi. Ek Yerleştirme sonucu bir lisans veya ön lisans programına yerleşmeye hak kazanan adayların kayıt tarihlerinin ise; 31 Ağustos – 4 Eylül 2015’te gerçekleşeceği açıklandı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin; Fakülteleri, Yüksekokulları, Bölümleri, Programları, Yurtdışı eğitim olanakları, vbkonular hakkında bilgi almak isteyen öğrenci adaylarının “17-21 Ağustos 2015” tarihleri arasında HKÜ Kampüsüne gelerek Uzman Rehber Öğretmenlerden ve HKÜ Akademisyenlerinden detaylı bilgi edinebileceğiaktarıldı. Ayrıca“0342 211 80 80” numaralı HKÜ Çağrı Merkezi’ni arayarak her türlü bilgiye ulaşılabileceği ve Ek Yerleştirme ile ilgili tüm soruların cevaplarına www.hku.edu.tr adresinden erişilebileceği belirtildi.