Herkesin Başına Gelebilecek Bir Problem VERTİGO

Herkesin Başına Gelebilecek Bir Problem VERTİGO

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Vertigo” konferansı   HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

HKÜ Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rauf Tahamiler'in konuşmacı olarak katıldığı konferansa, öğrenciler ve akademisyenler yoğun ilgi gösterdi.

“Vertigo insanın yaşamı boyunca hayatında bir ya da birkaç kez karşılaştığı bir problem”

Konferansın açılış konuşmasını yapan HKÜ Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Semra Çelikli: “Vertigo insanın yaşamı boyunca hayatında bir ya da birkaç kez karşılaştığı bir problemdir. Bu nedenle herkesin zaman zaman yaşayacağı bu problemin, böyle bir ortamda konuşulmasının önemli olduğu kanısındayım. Bir dönem bu problemi kendimde yaşadığım için konferansımızın katılan herkese çok yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Vertigo Nedir?

Vertigo’yu hareket algısı illüzyonu olarak tarif eden ve bir halüsinasyon olarak değerlendiren Tahamiler: “Vertigo’nun belirtileri, başlangıç süreci ve çeşitleri, migrenin Vertigo’ya etkisi” gibi konu içerikleri ile katılımcılara önemli bilgiler verdi.

Programın devamında katılımcılardan gönüllü olan birini sahneye davet eden Tahamiler, Hallpike Manevrası hakkında açıklamalarda bulunduktan sonra uygulamalı olarak gösterdi.

Program sonunda Yrd. Doç. Dr. Semra Çelikli, Prof. Dr. Rauf Tahamiler’e teşekkür belgesini takdim etti. Konferanstan oldukça memnun kaldıklarını belirten katılımcılar, Prof. Dr. Rauf Tahamiler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

www.hku.edu.tr'yi kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.