HKÜ Akademisyenleri Eğitecek

HKÜ Akademisyenleri Eğitecek

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, akademisyenlerin öğretim becerilerini geliştirmek amacıyla özel bir program düzenliyor. 2 gün sürecek programda katılımcılara, öğretim yöntem ve tekniklerinden iletişime varana kadar geniş bir yelpazede bilgiler verilecek.

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Ölçme ve Değerlendirme Merkezi ile Eğitim Fakültesi işbirliğinde, HKÜ öğretim elemanlarının eğitsel donanımlarının geliştirilmesini amaçlayan “Öğretim Becerileri Geliştirme Programı” düzenlenecek. Doksan dakikalık üç oturumdan oluşması ve iki günde tamamlanacak olan programın ilk gününde temel teorik bilgiler, ikinci gününde ise sınıf içi uygulamalardaki sorunlar ele alınacak.

 

HKÜ Akademisyenleri tarafından verilecek olan eğitim programında; “Öğretim Yöntem ve Teknikleri”, “Ölçme ve Değerlendirme”, “Kişilerarası İlişkiler ve İletişim”, “Sınıf İçi Öğretme ve Öğrenme Sürecinde Yaşanan Sorunlar”, “Başarının Ölçülmesi Sürecinde Yaşanan Sorunlar” ve “Sınıf İçi İletişimde Yaşanan Sorunlar” gibi konular işlenecek. Katılımcılara "Öğretim Elemanı Öğretim Becerileri Geliştirme Sertifikası"nın verileceği programa güncel eğitim ve öğretim süreçlerine yönelik yeni bilgi ve becerilerin kazandırılması hedefleniyor.