HKÜ de Üniversite Öğrencileri Patronlar ve CEO'larla Buluşuyor Konferansı Yapıldı

HKÜ de Üniversite Öğrencileri Patronlar ve CEO'larla Buluşuyor Konferansı Yapıldı

Avea CEO su Erkan AKDEMİR Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Plaketini Alırken
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) KIT Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılının Açılış Konferansı olan; “Üniversite Öğrencileri Patronlar ve CEO'larla Buluşuyor”, 24 Eylül 2014 tarihinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde (HKÜ KKM) yapıldı.

KIT Kulübü tarafından düzenlenen ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde HKÜ öğrencilerinin birçok farklı patron ve CEO ile buluşacağı "Üniversite Öğrencileri Patronlar ve CEO'larla Buluşuyor" Konferanslarımız Türkiye’nin önde gelen GSM operatörlerinden AVEA'nın CEO'su Sayın Erkan Akdemir ile başladı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi KKM’de, “HKÜ KIT Kulübü”nün düzenlemiş olduğu Konferansa, Türkiye’nin önde gelen GSM Operatörlerinden AVEA'nın CEO'su Sayın Erkan Akdemir konuşmacı olarak katıldı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi KIT Kulübünün organize ettiği “Üniversite Öğrencileri Patronlar ve CEO'larla Buluşuyor” Konferansına; AVEA CEO'su Sayın Erkan Akdemir ve beraberindeki Yöneticiler, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Sayın Haluk Kalyoncu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Sabah Gazetesi Adana Temsilcisi Sayın Ersin Ramoğlu, HKÜ Akademik & İdari Personeli ve HKÜ öğrencileri katıldı.

Konferansın Açılış Konuşmaları; HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Sayın Haluk Kalyoncu ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Tamer Yılmaz tarafından yapıldı. 

Programın açılış konuşmasını yapan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Tamer Yılmaz; “Hasan Kalyoncu Üniversitesi KIT Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılının Açılış Konferansına hepiniz hoşgeldiniz. Sayın Erkan Akdemir beye hoşgeldiniz diyor, Üniversitemize teşriflerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Sayın Haluk Kalyoncu ise; “Üniversite hayatına bu yıl ve Üniversitemizde başlayan yeni öğrenci arkadaşlarımızı bu başarılarından dolayı tebrik ediyor ve özellikle kutluyorum. Hasan Kalyoncu Üniversitesi bir Vakıf Üniversitesidir. Bir vakıf anlayışının eseri olarak 2008 yılında Gaziantep’te kurulmuştur. Üniversitemiz dört yıl içerisinde 5 Fakülte, 2 Yüksekokul, 2 Laboratuvar ve 1 Oditoryum binasına sahip olmuştur. Üniversitemiz bu gelişimi bu kadar kısa sürede fiziki anlamda göstermiş ve siz değerli öğrencilerimizle buluşmaya hazır hale gelmiştir. Siz değerli öğrencilerimizin bu söyleşilerden istifade edeceğine yürekten inanıyorum. Çünkü bu söyleşiler sayesinde sizin; hayatın içerisinde, yoğun temposunda fiili ve aktif olarak çalışan yöneticilerle Üniversite çağlarında tanışmanızı, onların deneyimlerinden ve tecrübelerinden istifade etmenizi çok önemsiyoruz. Onların karşılaştıkları problemleri sizlerin şimdiden kendilerinden dinlemenizin sizlere, ileride üniversite mezunu olarak hayata atıldığınızda büyük avantaj sağlayacağını düşünüyoruz. Bu söyleşilerin en büyük amacı, sizin bu misafirlerden bu anlamda istifade etmenizdir. Özellikle Üniversitemizin 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış haftasının “Oryantasyon Programı” ile başlamasının en büyük nedeni de budur. AVEA CEO'su Sayın Erkan Akdemir beye, bu yoğun program tempolarına rağmen vakit ayırarak, sizlerle buluşmak üzere Üniversitemize geldikleri için özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından Sayın Erkan Akdemir; “Çok iyi bir yerde çok iyi bir yönetici olabilirsiniz ama o oturduğunuz pozisyonun koltuğunu dolduramadıktan sonra, bunun çok fazla bir kıymeti yoktur. Sürdürülebilir bir iş değildir. Önemli ve sürdürülebilir olanı; pozisyonları basamak basamak çıkmak ve oturduğunuz koltuğun uzmanlık olarak hakkını verebilmenizdir, kıymetli olan budur. Bizler o hırsla çalıştık ve o hedefe doğru koştuk. İyi ve kötü huylu hırs vardır. Örneğin; çalıştığınız şirkette sadece mevcut pozisyonunuzu yükseltme hedefine kilitlenmeniz kötü hırstır ve iş hayatında sizi bitirir. İş hayatında başarılı olma adına ben şu felsefeye inanıyorum ve benim iş hayatımı da bu felsefe yoğurmuştur; benim hiçbir zaman “şu pozisyona gelmek için şunları şunları yapmalıyım” gibi bir endişem olmadı. Ben sadece; “bulunduğum pozisyonun hakkını vermeliyim” dedim, bu hedefe odaklandım, “o pozisyonun en iyisi ben olmalıyım” dedim ve harfiyen bu çizgide yürüdüğümde başarı kendiliğinden geldi. Yaptığınız işi sevin, sevmediğiniz işi de yapmayın. Yaptığınız işten ve hayattan zevk alın. Aksi takdirde ne başarılı olma ne de mutlu olma şansınız yoktur” diyerek konuşmasına devam etti.

Konferansın sonunda Sayın Erkan Akdemir’e plaket takdimi yapıldı.