HKÜ Gaziantep Üniversite Fuarında

HKÜ Gaziantep Üniversite Fuarında

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Türkiye’nin birçok ilinde düzenlenen "Üniversite Tercih Fuarları"na katılmaya devam ediyor. Yeni düşüncelere ve evrensel görüşe açık olma, farklı insanları ve kültürleri tanıma, dünya üniversitelerinin işleyişini bizzat görme, yeni bir çevre ve arkadaş edinme hedefleriyle Hasan Kalyoncu Üniversitesini tercih etmek isteyen aday öğrencilerle buluşabilmek için HKÜ “Gaziantep Üniversite Tercih Fuarı”na katıldı.

“Gaziantep Üniversite Tercih Fuarı”; Zeugma Mozaik Müzesi Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştiriliyor. Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Üniversite Tercih Günleri Fuarlarına 6 Akademisyeni ve  6 yöneticisiyle katıldı. HKÜ, iki gün boyunca 10:00 – 16:00 saatleri arasında Gaziantep ili üniversite adayları ile buluşacak.

Her yıl yenilenen standı ve tanıtım materyalleri ile ziyaretçilerin dikkatlerini çeken Hasan Kalyoncu Üniversitesi, memleketi olan Gaziantep’te gerçekleştirilen Eğitim Fuarında aday öğrencilerin ve Rehber Öğretmenlerin ilgi odağı oldu, Fuara adeta ev sahipliği yaptı.

Zeugma Mozaik Müzesi Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirilen “Üniversite Tercih Fuarı”na gelen adaylar, Hasan Kalyoncu Üniversitesi akademisyenleri ile yüz yüze görüşerek; fakülteler, yüksekokullar, bölümler, kontenjanlar, burslar, indirimler, derece bursları, uluslararası değişim programları, yurtdışı eğitim olanakları, çift anadal, yandal, yatay/dikey geçiş ve HKÜ’nün diğer üniversitelere nazaran farklı ve üstün yönleriyle ilgili detaylı bilgiler aldı.

Üniversite Tercih Fuarıyla ilgili bilgi veren HKÜ Basın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürü Alev Kıral, aday öğrencilerin ve rehber öğretmenlerinin Fuara yoğun bir ilgi gösterdiğini belirterek, “Üniversitemizin şehri olan Gaziantep’teki Üniversite Tercih Fuarına katılmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl HKÜ’ye yeni gelen öğrencilerimizin %55’i Gaziantep’tendi. O yüzden üniversitemizin şehri olan Gaziantep’in ve bu Eğitim Fuarının bizim için önemi büyük. HKÜ olarak aday öğrencilerle yüz yüze görüşerek diğer üniversitelere nazaran farklı ve üstün yönlerimiz hakkında detaylı bilgiler veriyoruz. Aday öğrenciler standımıza ve akademisyenlerimize yoğun ilgi gösterdiler, bu da ev sahibi 3 vakıf üniversitesinden biri olarak son derece mutlu etti” diye konuştu.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi standını gezen aday öğrenciler, Gaziantep Üniversite Tercih Fuarından oldukça memnun kaldıklarını belirtti.