HKÜ İki Yeni Bölümüyle Daha Öğrencilere Kapılarını Açıyor

HKÜ İki Yeni Bölümüyle Daha Öğrencilere Kapılarını Açıyor

Bölgenin ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim hayatına başlayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ); kampüs olanakları, burs imkanları ve yeni geliştirdiği modelleri ile göz dolduruyor. 2008 yılında kurulan ve tarihi İpek Yolunu dünyaya bağlayan yeni bir bilim kenti olan HKÜ; bünyesine iki yeni bölüm daha katarak; 5 fakülte, 24 bölüm, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu ile hızla büyüyüp gelişeme devam ediyor.  

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi bünyesinde açılan “Özel Eğitim Öğretmenliği” ve Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan “Diyaliz Programı”, 2016 – 2017 eğitim-öğretim akademik yılında öğrenci kabul etmeye başlıyor. HKÜ yeni açılan bölümlere öğrenci alımıyla birlikte bölüm çeşitliliği ve öğrenci kapasitesi anlamında daha da gelişmeyi hedefliyor.

HKÜ Eğitim Fakültesi, “Özel Eğitim Öğretmenliği” 4 yıllık lisans programı olarak 2016-2017 eğitim döneminden itibaren eğitim verecek. Özel Eğitim Bölümünün misyonu, özel gereksinimi olan çocukların/bireylerin bilimsel kanıta dayalı yöntem, araştırma ve hizmetler aracılığı ile bilgi, beceri ve gelişimlerini destekleyerek yaşam kalitelerini arttırmaktır.

HKÜ’de 2016-2017 yılında eğitim verecek olan “Diyaliz Programı”nın amacı; böbrek hastaları için kullanılan diyaliz makinalarının hastaya uygulanması, kullanımı ve bakımında çalışacak teknik eleman yetiştirmek olduğu söylendi. Diyaliz teknikerleri tüm resmi ve özel sağlık kurumlarında, hastane ve sağlık ocaklarında iş bulma imkanına sahip olacağı da ayrıca belirtildi.

Gaziantep’in ve bölgesinin parlayan yıldızı HKÜ, bilim ve teknoloji merkezi olarak her yıl yerli, yabancı binlerce öğrenciye kaliteli ve başarılı eğitim imkanı sunmaya devam ediyor.