HKÜ İngiltere'de Grundtvig'de

HKÜ İngiltere'de Grundtvig'de

HKÜ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU HİZMET İÇİ EĞİTİME KATILDI

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu okutmanları kişisel ve mesleki gelişimlerine ara vermeden devam ediyor.

HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Okutmanlarından Selçuk Bilgin, Sürekli Eğitim Merkezi ve Yabancı Diller Yüksekokulu adına İngiltere, Norwich şehrinde Norwich Dil Eğitim Enstitüsü (NILE) tarafından düzenlenen ‘MA in Professional Development for Language Education – Language Teaching Methodology’ başlıklı hizmet içi eğitim kursuna katıldı. Ana teması dil, dil öğrenimi ve öğretiminde temel yaklaşımlar ve metodoloji olan kurs 01-19 Temmuz 2013 tarihleri arasında Norwich şehrinde gerçekleşti.  

Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Hayat Boyu Öğrenme Programı (LLP) / Grundtvig Programı Hizmet İçi Eğitim faaliyeti kapsamında hibe alarak programa katılmaya hak kazanan Okutman Bilgin, “Her alanda olduğu gibi dil öğretim alanı da sürekli bir gelişim ve değişim içerisinde. Eğitimciler olarak bizlerin de bu değişime ayak durması kaçınılmaz bir gerçek. Katıldığım bu eğitim sayesinde bir eğitimci olarak kendi gelişim seviyemi ve ülkemizdeki dil öğretimine olan yaklaşımı yeniden değerlendirme imkanı yakaladım. Örgün ve yaygın olarak dil eğitimi sağladığımız üniversitemizde farklı gruplara hitap etmede etkililik oranımızı yükseltmek adına ‘Dil Öğretim Metodolojisi’ üzerine böyle bir eğitime katılmış olmamım mesleki yeterliliğimi daha da yukarılara taşıyacağına inanıyorum” dedi. Bilgin, katıldığı programdan memnun ayrıldığını sözlerine ekledi.