HKÜ-İTÜ işbirliği sevinci

HKÜ-İTÜ işbirliği sevinci

 

İTÜ REKTÖRÜNDEN HKÜ’YE SÜRPRİZ ZİYARET

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, beraberindeki heyetle birlikte Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ni (HKÜ) ziyaret etti. İTÜ Rektörü Karaca, yapılacak işbirliği ile HKÜ öğrencilerinin kendi üniversitelerinde ders alabileceklerini, ayrıca iki üniversite arasında öğretim üyesi değişimi de olabileceğini söyledi.

 

İTÜ Rektörü Karaca, İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özkol, TBMM Milli Saraylar İletişim Koordinatörü Mehmet Ali Güveli, TBMM Milli Saraylar Müzecilik ve Tanıtım Başkan Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Everay ve İTÜ Genel Sekreteri Doç.Dr. Tayfun Kındap ile birlikte Gaziantep ziyareti kapsamında HKÜ’yü ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. İbrahim Özdemir’den bilgi aldı. Ziyarette HKÜ Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Songül Kalyoncu, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hanifi Aslan, HKÜ Rektör Danışmanı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Karpuzcu da hazır bulundu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Özdemir, Gaziantep’in yakın bir gelecekte bir üniversiteler şehri olacağını, bunun da bölgenin kalkınmasına katkı sağlayacağını belirterek üniversitenin bölümleri, öğrenci profili ve gelecekteki planlarıyla ilgili bilgi verdi. İTÜ Rektörü Karaca ise, merhum Hasan Kalyoncunun Gaziantep’e böyle bir bilim yuvası kazandırmasının çok anlamlı olduğunu söyledi ve emeği geçenler ile özellikle de Kalyoncu ailesine teşekkür etti.

 

HKÜ kampüsünü ve derslikleri gezen İTÜ Rektörü Karaca, bir de sürpriz yaparak işbirliği çerçevesinde HKÜ öğrencilerinin kendi üniversitelerinde ders alabileceklerini, ayrıca öğretim üyesi değişimi de yapabileceklerini söyledi. Karaca’nın bu sözleri öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı. İTÜ heyeti daha sonra HKÜ akademisyenleriyle biraraya gelerek hangi konularda işbirliği yapılabileceğini ele aldı.