HKU Öğrencileri Avrupa'yı Keşfetti

HKU Öğrencileri Avrupa'yı Keşfetti

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) bünyesinde faaliyet gösteren KIT (Kalyoncu Institute of Technology Association) öğrenci topluluğu, “KIT Holiday Programı”na bu dönem Avrupa turuyla devam etti.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden 30 kişilik öğrenci grubu, Mühendislik Fakültesi Bölüm hocalarıyla beraber Avrupa’daki 5 farklı ülkeyi, “KIT Holiday Programı” sayesinde gezme şansı buldu.

KIT Holiday, her yarıyıl içerisinde HKÜ öğrencileriyle dünyanın farklı yerlerini gezmeye devam ediyor.

Program kapsamında geçen dönem Dubai’ye gezi düzenleyen KIT, bu dönem ise Avrupa’daki 5 farklı ülkeye gezi düzenledi. Gezi Kapsamında, Amsterdam Schiphol Havaalanından Avrupa’ya giriş yapan HKÜ KIT grubu, Brüksel’deki şehir turunda; Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası, Atomium ve Heysel Stadyumunu inceleme şansı buldu.

Brüksel’den tarihi Brugge kentine geçen HKÜ KIT grubu, muhteşem şehir turunu tamamladıktan sonra Paris’e hareket ederek, ünlü Eiffel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Parfüm Müzesi ve Napolyon’un Mezarı gibi önemli yerleri keşfetme imkanı buldu.

Paris turunu tamamlayan HKÜ KIT grubu, Paris’ten Lüksemburg’a hareket ederek Lüksemburg’da Petrus Vadisini, Eskişehir Merkezini ve dar sokaklarını, şehir Katedralini ve Dükler Sarayını gezdi.

Lüksemburg’u gün boyu keşfettikten sonra, Almanya’nın önemli tarihi şehirlerinden olan Köln’e hareket ederek, Köln’de tarihi çarşılar ve Köln Katedrali gibi yerleri gezme fırsatı buldu.

HKÜ KIT grubu son olarak Hollanda’ya hareket ederek, Hollanda’da ünlü ressam Van Gogh’un yaşamını sürdürdüğü köyü ziyaret ettikten sonra, Avrupa’nın en önemli şehirlerinden olan Amsterdam’a gitti. Amsterdam’da 2 gün kadar kalan ekip; Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı ve şehir turları yaparak 9 günlük muhteşem Avrupa turunu tamamladı.