HKÜ Öğrencilerinden Resmi Kurumlara Çıkarma

HKÜ Öğrencilerinden Resmi Kurumlara Çıkarma

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu öğrencileri resmi kurum ziyaretleri kapsamında Gaziantep Valisi Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Arslan, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Baro Başkanı Ali Elibol’u ziyaret etti.

HKÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu öğrencileri ilk ziyaretlerini Gaziantep Barosu’na gerçekleştirdi. Baro Başkanı Ali Elibol ile görüşen Topluluk Başkanı Mahmut Burak Kızılelma ve üyelere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Elibol, topluluğun daveti üzerine HKÜ’de planlanan panele katılmaktan büyük mutluluk duyacağını söyledi. Elibol, ayrıca öğrencilere Türkiye’deki hukuk sistemindeki sıkıntılardan da bahsetti.

Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin de HKÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu’nu ağırladı. Türkiye’deki eğitim sistemindeki gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Serin, topluluğa çalışmalarının öğrencilerin kişisel gelişimi ve sosyal sorumluluk bağlamında faydalı olduğunu ve eğitim bilimleri kapsamında topluluğun planladığı  panelde bulunmaktan memnuniyet duyacağını belirterek, destek sözü verdi.

Topluluk daha sonra İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Arslan’ı makamında ziyaret etti. Gaziantepteki asayiş olaylarıyla ilgili görüş alışverişinin gerçekleştiği ziyarette Albay Arslan, öğrencilere teşekkür etti.

Resmi kurumları ziyaret kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden öğrencilere Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey kentteki yerel yönetim hizmetleriyle ilgili bilgi verdi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kısa sürede ciddi başarı sağladığını belirten Güzelbey, öğrencilerin ulaşım problemiyle ilgili taleplerini de değerlendirdi. Topluluğa ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Güzelbey’e, topluluk adına Topluluk Başkanı Mahmut Burak Kızılelma çiçek takdim etti.

Gaziantep Valisi Erdal Ata’yı da makamında ziyaret eden topluluk üyeleri kent ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gaziantep’teki Suriye göçü ve öğrenci yoğunluğunun ev kiralarına etkilerinden bahseden Vali Ata, öğrencilerin yerleşim problemleriyle ilgili yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi Ayrıca Gaziantep’in öğrenci sayısında Türkiye’de ilk sıralarda olduğunu da belirtti. HKÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu’na çalışmalarında başarılar dileyen Vali Ata’ya Topluluk Başkanı Mahmut Burak Kızılelma topluluk adına çiçek takdim etti.