HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi.
 
“Milletlerin  uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer ve  saygı  ile ölçülmektedir.  Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak hepimizin sorumluluğudur.
Geçmişten bugüne toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer alan, her şartta fedakârlıklarını esirgemeyen kadınlarımızın çeşitli alanlardaki başarıları kadar yetiştirdikleri nesiller de ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadır
Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, bizden desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, ailenin ve toplumun temel taşı olan annelerimizin, kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler dilerim.”

Etiketler