HKÜ Tüm Akademisyenleriyle 'Arama Konferansı 2015'Te Birarada

HKÜ Tüm Akademisyenleriyle 'Arama Konferansı 2015'Te Birarada

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ)  tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan “Arama Konferansı”, alanında uzman bilim insanlarının katılımı ile 6 Mart 2015 tarihinde Gaziantep Dedeman Otelde başladı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi mensuplarının bir arada bulunduğu ortak akıl platformunda, vizyonel hedeflerini ve bu bağlamdaki stratejik kararlarını gözden geçiriyor ve yeniden tasarlıyor.

Arama Konferansında: “HKÜ 10 yıl sonra nerede? Nasıl olmalı?”, “HKÜ bugüne kadar neleri hedefledi ve buna bağlı olarak neleri gerçekleştirdi?”, “Başarılı kabul edilen Türk ve dünya üniversitelerinin genel stratejileri ve vizyonel hedefleri nelerdir?”, “HKÜ mensubuna göre “başarı” nedir?”, “HKÜ’nün güçlü ve zayıf yönleri nelerdir?”, “Mevcut çevresel koşullar (fırsatlar ve tehditler) nelerdir?”, ”HKÜ şu an içinde bulunduğu koşulların üzerine çıkmak ve başarılı olmak için neler yapabilir, ne yönde gitmesi gerekir?”, “Bu sebeple, mevcut güçlü ve zayıf yönlerini, karşılaşabileceği fırsatları değerlendirip, tehditleri bertaraf etmek üzere ne şekilde kullanabilir?”, “HKÜ hangi stratejik önceliklere ve vizyonel hedeflere temel oluşturmalıdır?”, ve HKÜ’de ne gibi sosyal etkinlikler sürdürülmelidir?” gibi birçok konu ele alınıyor.

 Hasan Kalyoncu Üniversitesi; “Yenilikçi ve Girişimci Üniversite” kavramının gereği olarak tüm akademisyenlerini bir araya getirdiği “Arama Konferansı”nda, vizyonel hedeflerini ve bu bağlamdaki stratejik kararlarını gözden geçirmeyi ve yeniden tasarlamayı planlamaktadır. Önemli bir kurumsal sinerjinin oluşmasının beklendiği, 6-8 Mart 2015 tarihlerinde Gaziantep Dedeman Otelde gerçekleşmekte olan ve vizyonel hedeflerinin yanı sıra, yeni proje önerilerinin de tartışılacağı Konferansın iki günlük bir çalıştay niteliğinde olacağı belirtildi.

Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız