HKÜ Üniversite Adaylarını YGS Sınavına Hazırlıyor.

HKÜ Üniversite Adaylarını YGS Sınavına Hazırlıyor.

Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için Hasan Kalyoncu Üniversitesinde, YGS tatbikatları yapılmaya başlandı. Öğrencilerin girdiği sınavın gerçek hissi uyandırması için tüm ayrıntılar düşünüldü.

500 kişinin katıldığı ve gerçeği aratmayan YGS provasında Üniversite adayları yoğun efor sarf etti. Üniversiteye giden yolun açılmasında ilk aşama olması bakımından önem taşıyan 15 Mart 2015’teki Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde yapılan deneme sınavında, öğrencilerin YGS sınava alışması ve uyum sağlaması hedeflendi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Basın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Gaziantep’li Üniversite adayı öğrencilerin sınav kaygılarını azaltmak ve motivasyonlarını yükseltmek amacı güden sınav yoğun ilgi gördü.

Deneme sınavları ile binlerce öğrenci sınav heyecanını YGS’den önce yaşayacak

Hasan Kalyoncu Üniversitesi; 15 Mart 2015’de yapılacak YGS sınavı için Şubat 2015 ayından başlamak ve YGS sınav tarihine kadar sürdürmek kaydıyla kendi kampüsünde YGS tatbikat sınavları yapacağını açıkladı. Prova sınavlarına katılacak olan öğrencilerin kurumları; İlki; Özel Erdem Kolejinin, Özel Bilgi Çağdaş Kolejinin ve Özel Ada Kolejinin, Çamlıca, Şehitler ve Gazikent Yurtlarının katılımıyla gerçekleşen HKÜ 2015 prova sınavlarının Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin birçok lise, kolej ve yurtlarının katılımıyla LYS sınavına kadar sürdürüleceği ve toplamda 8.000 aday öğrencinin hedeflendiği belirtildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ)’nin yaptığı tatbikat sınavlarına, tüm 12. sınıf veya mezun öğrencilerin katılabileceği vurgulandı. Öğrencilerin, sınav zamanının tüm heyecanını gerçek anlamda yaşayabilmeleri için, YGS kurallarının birebir benzerinin geçerli olduğu deneme sınavlarını hazırlayan HKÜ’nün her öğrenciye; adlarına düzenlenmiş optik form, içerisinde kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçetenin bulunduğu bir sınav seti dağıtacağı, böylece öğrencinin gerçek sınava tam anlamıyla konsantre olmasının amaçlandığı aktarıldı.