HKÜ'de 'Öğretmenler Günü Programı' Gerçekleştirildi

HKÜ'de 'Öğretmenler Günü Programı' Gerçekleştirildi

Hasan Kalyoncu ÜniversitesiKongre ve Kültür Merkezi’nde (KKM),24 Kasım Öğretmenler Günü Programı ve “Eğitim İyi Uygulamalar” konulu Panel yapıldı.

 

Hasan Kalyoncu ÜniversitesiKongre ve Kültür Merkezi’nde HKÜ Eğitim Fakültesi tarafından organize edilen ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle gerçekleşen programa, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, HKÜ Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz,HKÜ Rektör Yardımcıları Prof.Dr. M. Hanifi Aslan ve Prof.Dr. Yaşar Özbay, Gaziantep Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan programınaçılış konuşmasını sırasıyla İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz veHasan Kalyoncu ÜniversitesiRektörüProf.Dr. Tamer Yılmaz yaptı. Yılmazkonuşmasında; “Bu anlamlı günde sizleri burada ağırlamaktan onur duyduk. Öncelikle öğretmenlik mesleği, son derece kutsal bir meslek, bunu vurgulamak istiyorum. Hasan Kalyoncu Üniversitesini “3. Nesil, Yenilikçi ve Girişimci” bir üniversite olarak tarif ediyoruz. Bir üniversite çok köklü bir üniversite olabilir ama yeni nesil üniversite değilse, aday öğrencilerine arzu ettiği eğitimi verme şansı olmayabilir. HKÜ gençlere birçok hizmeti aynı anda sunabilen ve onların talep ettiği eğitimi verebilen bir üniversitedir. Günümüzde gerçek anlamda yeni nesil olan üniversitelerde daha pro-aktif bir eğitim artık mevcut. İnovasyon; yeni fikirleri, değer yaratan çıktılara dönüştürme sürecidir” diyen Rektör Yılmaz; “Lider, mensubu olduğu topluma yarar sağlayacak değişimi yönetmek için sorumluluğu; sezgi, zeka ve bilgiye dayalı karar ve uygulamalarla üzerinde taşıyan kişidir.Lider; elindeki gücü kullanabilme kapasitesine bağlı olarak çevresini etkileyen kişidir. Gerektiğinde aldığı zor kararların ve sonuçlarının ardında durmasını bilir” dedi.

 

Rektör Yılmaz son olarak; “HKÜ’de Güçlü bir Eğitim Fakültesi oluşturmayı amaçladık ve emin adımlarla ilerliyoruz. Eğitim Fakültemizde 4 lisans programına ulaştık. Geçen yılkendi alanı içinde Sınıf Öğretmenliği programımız,tüm Vakıf Üniversiteleri arasında en yüksek puanlı öğrenci alan program oldu. Okul Öncesi Öğretmenliği ise kendi alanında 2. sıraya yerleşti. Türkiye’de eğitim alanında Ar-Ge’yi öncelikleyen tek üniversiteyiz. Biz eğitimde Ar-Ge yapıyoruz. Eğitime farklı bir bakış açışı getirdik, getirmeyede devam edeceğiz. Sevgili öğretmenlerimizi, edebiyete intikal edenleri rahmetle, öğretmenlik mesleğine devam edenleri hürmetle ve saygıyla anıyorum” dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından;okula ağlayarak gelen öğrencisinin yüzünü güldüren Gökhan Öğretmen’in anlatıldığı kısa film ve Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan Oratoryo sunuldu.

 

Oturum başkanlığını Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Özbay’ın yaptığı Panele konuşmacı olarak;“Sınıf İçi Uygulamalar” sunumuyla Filiz Öztürk, “Proje Uygulamaları” sunumuyla Burhan Çelikdemir, “Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri” sunumuyla  Muharrem Katıoğlu, tartışmacı olarak Prof. Dr. Yaşar Özbay, Prof.Dr. Şener Büyüköztürk,Prof.Dr. Selahittin Öğülmüş ve Prof.Dr. Nilüfer Darıca katıldı.

 

Program, verilen plaketlerin takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.