HKÜ'de Yeni Öğrencileri İçin Oryantasyon Eğitimi Yapıldı

HKÜ'de Yeni Öğrencileri İçin Oryantasyon Eğitimi Yapıldı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi; bu yıl aralarına yeni katılan öğrencilerine özel, Üniversiteyi ve Gaziantep’i tanıtmak amacıyla, 4 gün sürecek kapsamlı bir “Öğrenci Oryantasyon (yeni öğrencilerin Üniversite hayatına adaptasyonu) Programı” gerçekleştiriyor.

2015 – 2016 Eğitim-Öğretim yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesini tercih ederek bu yıl HKÜ ailesine yeni katılan heyecanlı, coşkulu ve gelecek planları olan üniversite öğrencilerine; 28-29-30 Eylül ve 01 Ekim 2015 tarihlerinde kapsamlı bir “Öğrenci Oryantasyon Programı'' sunulacak.

HKÜ’ye yeni başlayan öğrencilerin; üniversite ve kampüs yaşamına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak ve üniversitenin yapısına ve olanaklarına hızla adapte olmalarına yardımcı olmak amacı ile HKÜ tarafından düzenlenen “Öğrenci Oryantasyon Programı” çerçevesinde HKÜ’nün; Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu ve Kütüphane Tanıtımı yapılacak, Seminerler ve Gaziantep Kültür Gezileri düzenlenecek.

Yeni HKÜ öğrencileri bu “Öğrenci Oryantasyon Programı” vesilesiyle; yeni arkadaşlarıyla tanışmanın yanısıra, üniversitelerinin tüm birimlerini ve hocalarını tanıma fırsatı yakalayacak, HKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi, HKÜ Öğrenci Kulüpleri ve kazandıkları Fakülte/Bölümler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olacak ve böylece kampüs hayatının mini bir provasını yapma imkanı bulacaklar.

Öğrenci Oryantasyon Programında konuşma yapan HKÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü M. Salih Yoğun, “INT 100 Üniversite Hayatına Giriş” sunumuyla öğrencileri bilgilendirerek; “Zorlu bir süreç sonunda HKÜ’ye yerleşerek bu büyük ailenin bir ferdi olmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Bu programlarda üniversite yaşamına uyum sürecinde ihtiyacınız olan her türlü konuda bilgiler sunulacak ve HKÜ’yü her yönüyle tanıyacaksınız” dedi.

“HKÜ Genç ve Dinamik Bir Eğitim Kurumudur”

Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak öğrencileri hayata hazırlarken, aynı zamanda kişisel gelişimlerine ve kariyer planlarına da yardımcı olduklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, HKÜ’ye yeni katılan öğrencilere şöyle hitap etti; “2008 yılında kurulan, ilk öğrencilerini 2010 yılında alan ve ilk mezunlarını 2015 Mayıs ayında veren genç bir üniversiteyiz.HKÜ genç ve dinamik bir eğitim kurumudur. Böyle bir eğitim kurumunda çağdaş, demokratik ve katılımcı bir yönetim geleneğinin oluşturulması ve sorunsuz yürütülmesi için tartışmasız olarak kurumsal bir yönetim sistemine ihtiyaç vardır. Bu bağlamda; yenilikçi, girişimci, çözüm odaklı, dinamik, saydam ve katılımcı; çalışanlarını, dünya görüşüne göre değil üretkenliğine göre değerlendiren, teşvik eden ve ödüllendiren; performansa dayalı; evrensel değerlere ve insan haklarına saygıyı, adaleti ve tutarlılığı öne alan; çalışanlarının memnuniyetini esas alan, özlük haklarını koruyan, her türlü karşı görüş ve eleştiriyi hoşgörü ile karşılayan ve denetime açık bir yönetim anlayışı hedefliyoruz. Eğitim hayatınızın sonunda size verilecek olan diplomalar sizi bir meslek sahibi yapacaktır ama daha önemlisi sizlerin vizyon sahibi, topluma yön veren bireyler olarak yetişmenizi sağlayacaktır. Bu bağlamda Hasan Kalyoncu Üniversitesi sizlerin girişimci-yenilikçi yönünüzü ortaya çıkarmak üzere ciddi bir çaba içinde olacaktır. Aynı amaçla üniversite seçmeli derslerine Teknoloji ve İnovasyon dersleri eklenmiştir. Bu derslerin tüm branşlardaki öğrencilerimiz için çok faydalı olacağını düşünmekteyiz. Hasan Kalyoncu Üniversitesinin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılını hepimize hayırlı olması dileğiyle açarken, Eğitim-Öğretim yılının bu ilk gününde yenilikçi ve sıradışı bir anlayışla bu Oryantasyon Programını hazırlayan ve yürütülmesini sağlayan tüm çalışanlarıma teşekkür ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Kaliteli ve yenilikçi Eğitim Sistemini benimseyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ne bu yıl yeni katılan öğrencilere tüm HKÜ ailesi “aramıza hoşgeldiniz” dedi ve kendilerine başarılar diledi.