HKÜ'de YGS Tatbikatı Yapılmaya Başladı

HKÜ'de YGS Tatbikatı Yapılmaya Başladı

Gaziantep'te üniversiteye hazırlanan öğrenciler için Hasan Kalyoncu Üniversitesinde YGS Tatbikatları deneme sınavları yapılmaya başlandı. Öğrencilerin girdiği sınavın gerçek hissi uyandırması için tüm ayrıntılar düşünüldü.

Üniversiteye giden yolun açılmasında ilk aşama olması bakımından önem taşıyan 23 Mart’taki Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), öncesinde öğrencilerin kaygılarını azaltmak ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla Hasan Kalyoncu Üniversitesinde, Basın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürlüğü tarafından organize edilmiştir.

23 Mart 2014’de yapılacak YGS sınavı için Şubat ayından başlamak üzere YGS sınav tarihine kadar Hasan Kalyoncu Üniversitesinde YGS Tatbikatları deneme sınavları yapılacaktır. Deneme sınavlarına katılacak olan kurumlar; Rehber Eğitim Kurumları, Çamlıca Yurdu, Şehitler Yurdu, Gazikent Yurdu, Üniversite VIP, Üniversite Dershanesi, Erdem Koleji, Gaziantep Zafer Dershanesi (Kalyon), Final Dershanesi ve Karataş Zafer Dershanesi.

Her haftasonu, YGS tatbikatları deneme sınavları Hasan Kalyoncu Üniversitesi kampüsünde devam edecektir. Yaklaşık olarak 6,000 öğrenci, YGS sınavına kadar bu tatbikatlara katılmış olacaktır.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin yaptığı sınavlara 12.sınıf ve mezun öğrenciler katılabilecektir. YGS kurallarının geçerli olduğu sınavda her öğrenciye adlarına düzenlenmiş optik formlarla birlikte içerisinde; kalem, silgi, kalemtraş, şeker ve peçete bulunan sınav dağıtılacaktır.