HKÜ'den 'Evlilik Okulu'nda İşbirliği

HKÜ'den 'Evlilik Okulu'nda İşbirliği

2009 yılında Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan ve bugüne kadar 5 bin 638 kişinin yararlandığı “Evlilik Okulu” Projesinde işbirliği yapmak üzere Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Belediyesi arasında Protokol imzalandı. 

Şahinbey Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Tamer Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

İmzalanan Protokolün ardından açıklama yapan Rektör Yılmaz; “Üniversitelerin yerel yönetimlerle işbirliği yapması gerektiğini ifade ederek, “Hasan Kalyoncu Üniversitesi Şahinbey Belediyesi sınırları içerisinde hizmet veren bir Üniversite. Çok genç ve dinamik bir Üniversiteyiz. Biz Üniversitelerin yerel yönetimlerle işbirliği yapması gerektiğine inanıyoruz. Bu anlamda Sayın Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu öncülüğünde, önemli bir projede işbirliği yapmak için protokol imzalıyoruz. “Evlilik Okulu” Projesini inşallah birlikte gerçekleştireceğiz. Bu aslında bir başlangıç ve bunu bütün topluma yayacak modeller geliştirmemiz lazım. Üniversiteler aslında toplumun ve hayatın içinde olması gereken kurumlardır. Üniversiteler kapalı kapılar ardında Eğitim veremez. Bu kapsamda biz bu işbirliğine, “Evlilik Okulu” Projesine çok inanıyoruz. Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyor Protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu; “Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile yeni bir Protokol imzaladık. Bizim devam eden “Evlilik Okulu“ Projemize bundan sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesi eğitim ve iletişim alanında destek verecek. Ben katkılarından dolayı Sayın Rektöre teşekkür ediyorum. İşbirliğimiz sadece bu alanla sınırlı kalmayacak” dedi.

 “Evlilik Okulu” Seminerleri bu tarihten itibaren Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından verilecektir.