HKÜ'den Fikir Kampı Projesine Destek

HKÜ'den Fikir Kampı Projesine Destek

Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar Projesi Fikir Kampı 22-23 Şubat 2014 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Intel Türkiye ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği- KAGİDER işbirliği ile gerçekleştirilen “Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar” projesi Fikir Kampları’nın üçüncüsü, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde Gaziantep’te düzenlendi. Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve diğer kuruluşların yerel desteği ile düzenlenmiş olan Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar Gaziantep Fikir Kampı”na 18-30 yaş aralığındaki gençlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Projenin amacı; Fikir Kampı ile Gaziantep’te kaynaklara erişimin sınırlı olduğu yoksul kesimlerdeki kadınların konumlarının güçlendirilmesi için teknoloji destekli çözüm önerileri ve sosyal girişimcilik projeleri üretilmesidir.

2 gün boyunca kampta görev alan; HKÜ Araştırma Görevlileri Mehmet Örfi Sönmez ve Ömer Ertuğrul Meral öğrencilere rehberlik yaptılar. Rehberlikleriyle gençlere yol gösterdiler. Kadınların internet ve bileşim teknolojilerini ulaştırmasını kolaylaştırma ana başlık altında yaptıkları “TE-KA” projeleriyle HKÜ Araştırma Görevlisi Mehmet Örfi Sönmez’in rehberlik ettiği 2.grup 1. oldu. 

Genç Fikirler, Güçlü Kadınlar Projesi Fikir Kampında, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’a; sağlamış oldukları yerel destek için, teşekkür plaketi takdim edildi.

Başarılı olan gençlerin ödüllerini alması ve sertifikaların dağıtılmasıyla fikir kampı tamamlandı. Program toplu fotoğraf çekimle sona erdi.

www.hku.edu.tr'yi kullanarak Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.