HKÜ'den Haber Siz Olmayın'a Ödül

HKÜ'den Haber Siz Olmayın'a Ödül

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından organize edilen,İstiklal Marşı'nın Kabulü ve İstiklal Marşının yazarı, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle düzenlenen söyleşi HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programda ilk olarak Toplumsal Duyarlılık Projelerine en çok destek veren “Haber Siz Olmayın” programının proje sahibiKişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı Fatih Akbaba’ya HKÜ Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz ve Toplumsal Duyarlılık Projelerinde yer alanöğrenci kulüpleri tarafından plaket takdim edildi.

Fatih Akbaba'dan Doyumsuz Bir Mehmet Akif Ersoy Söyleşisi

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşunun ardından Öğretim Görevlisi Sakine Hakkoymaz’ın koordinatörlüğünde hazırlanan şiir dinletisi yapıldı.

Kişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı Fatih Akbaba’nın konuşmacı olarak katıldığı Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek ve İstiklal Marşımızın Kabulü konulu söyleşide, Akbaba farklı bir Mehmet Akif Ersoy profilini izleyiciler ile paylaştı.

HKÜKKM’degerçekleştirilen “Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek ve İstiklal Marşımızın Kabulü” konferansı öğrenciler tarafından büyük bir beğeni ve ilgiyle takip edildi. Fatih Akbaba, Mehmet Akifler doğuracak anneler yetiştirmenin önemini vurgulayarak İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatından bilgiler verdi. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı konferansta Akbaba; Mehmet Akif’in duruşu, şahsiyeti ve zor olaylar karşısında sergilediği örnek tavırlarından söz etti. Mehmet Akif’le anlaşabilmek önemli diyen Akbaba; İstiklal Marşının bazı kıtalarına manalar vererek açıkladı.

Program sonunda Fatih Akbaba öğrencilere; duygusal bir fon müziği eşliğinde, ders çıkarabilecekleri ve çıkarımlar yapabilecekleri bir hikaye anlattı. Bununla beraber öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Akbaba,HKÜ ailesine ve öğrencileregösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.