HKÜ'den Köy Okuluna Oyuncak Yardımı

HKÜ'den Köy Okuluna Oyuncak Yardımı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi (GSMF) öğrencileri tarafından başlatılan ve bu yıl 2.si düzenlenen; “Bir Oyuncak da Sen Koy” Projesi kapsamında “Bir Oyuncakla Bir Çocuğu Mutlu Etmek Senin Elinde” sloganıyla Şırnak’ın İdil İlçesine bağlı Karalar Köyü Karalar İlkokuluna oyuncak yardımı yapıldı.

Karalar Köyü Karalar İlkokulu Anaokulu öğrencilerinin hiç oyuncaklarının olmadığını, Karalar İlkokulu Anaokulu Rehber Öğretmeni aracılığıyla öğrendiklerini ifade eden HKÜ GSMF öğrencileri konuya ilgisiz kalmadı, hemen çalışmalara başlayarak okula oyuncak yardımında bulundular. Başarılı bir çalışmanın ardından, toplanan tüm oyuncak ve kırtasiye yardımı, HKÜ öğrencileri tarafından Karalar İlkokulu Anaokuluna ulaştırıldı.


Konuyla ilgili açıklama yapan HKÜ GSMF öğrencilerinden İlkay Karakuş; “Daha öncesinde yapmış olduğumuz desteklere bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim, bir toplumun temel taşlarını oluşturan faktörlerden biridir. Bunun bilincinde olan bir Üniversite olarak bu konudaki desteklerin artırılmasını diliyoruz. Bizler her ne kadar desteklerimizi esirgemiyor olsak da, onların daha nice desteklere ihtiyacı var. Bu süreç içerisinde, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi (GSMF) öğrencileri de yardım ve desteklerini esirgememiştir. Bizlerden yardım ve desteğini esirgemeyen gönüllü kuruluşlarımıza ve arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

 

Karalar Köyü Karalar İlkokulu Anaokulu öğrencilerinin mutlu olmasına katkı sağlayan ve emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.