HKÜ'nün Katkılarıyla Genç Türkiye Zirvesi Yapıldı

HKÜ'nün Katkılarıyla Genç Türkiye Zirvesi Yapıldı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin çözüm ortağı olarak katkı sağladığı Genç Türkiye Zirvesi “İnovatif Düşün, Geleceği Yönet” ana teması ile, 23-25 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlendi.

 

“Genç Türkiye Zirvesi”, “İnovatif Düşün Geleceği Yönet” ana teması ile bu sene 2.kez yapıldı. Onbinlerce başvuru içerisinden seçilen 3 bin stratejik vizyon sahibi genç; sivil toplum kuruluşları, iş dünyası temsilcileri, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler ve bakanlar ile biraraya geldi.


Gençliğin yeni vizyonunun belirlendiği Genç Türkiye Zirvesi 2014’te; “Türkiye’nin Çıkış Yolu İnovasyon”, “Stratejik Sektörler: Savunma, Uydu ve UzayTeknolojileri”, “Kentsel Dönüşüm ve Yaşanabilir Türkiye”, “Ulaşım Teknolojileri ve Denizcilik”, “İnovasyon Ekonomisi” konuları ele alınmıştır.

HKÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Ulaşım Teknolojileri ve Denizcilik” başlıklı oturumunda oturum başkanlığı yapmıştır. “Ulaşım Teknolojileri ve Denizcilik” oturumunda; Günümüz teknolojisi ile Deniz Yolu Ulaşımı’nın entegre olması ve öneminin artması, Deniz Yolu Ulaşımı teknolojisinin geçmişini, Deniz Yolu Ulaşımı için kullanılan teknolojileri ve Uluslararası ticarette, Türkiye’de deniz ulaşımını gerçekleştiren doğal ve dalga kıranlarla korunmuş yapay limanları gibi konular ele alınmıştır.