İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

İnşaatlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri, inşaatlarda çalışan personelleri bilinçlendirmek ve olası kazaların önüne geçmek içiniş sağlığı ve güvenliği eğitimleri düzenledi.

Şehrin pek çok noktasında inşaatları dolaşarak Eğitimler düzenleyen HKÜ İnşaat Mühendisliği öğrencileri,şantiye alanlarındaki risk faktörlerini inceledi. Çeşitli değerlendirmeler yapan öğrenciler,birçok risk faktörüne karşı önlem alınmasını sağlayarak, inşaatların kontrol edilmesine katkı sağladı.

Öğrencilerinşaat sahasındaki personelegerekli bilinçlendirmeyi yapmak amacı ile beraberinde götürdükleri uyarı levhaları ve bilinçlendirme kağıtlarıyla, yapılması gerekenleri sunum halindeanlattı. Bunun yanı sıra inşaat personeline baret, yelek gibi koruyucu ekipmanlar dağıtıldı ve bu materyallerin kullanımının zorunlu olduğu, kullanılmaması durumunda kişilerin karşılaşabileceği tehlikelisonuçlar tüm detayları ile anlatıldı.

HKÜ İnşaat Mühendisliği Öğrencilerinden Osman Budak: “Projede görev alan tüm arkadaşlarımızla birlikte şantiyelere gidip, işsağlığıve güvenliğiyle ilgili çalışanları bilgilendirmeye ve daha duyarlı olmaları konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Ayrıca inşaatlardaçalışan personele elimizde bulunanişçisağlığı ve güvenliği bildirgelerini paylaşarak, bu konudaki hassasiyetlerini artırmayı hedefledik” dedi.