Kariyer Günü Konuğu Prof.Dr. Tamer YILMAZ

Kariyer Günü Konuğu Prof.Dr. Tamer YILMAZ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Gaziantep Özel Erdem Koleji’nin geleneksel olarak düzenlediği “Kariyer Günleri” etkinliğinde “Kariyer Günü Konuğu” olarak okul öğrencileriyle bir araya geldi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta Yılmaz; iyi bir iş kariyeri sahibi olabilmeleri için öğrenciler açısından çok önemli bulduğu konuları vurguladı. Disiplinli ve çalışkan olmak, meslek ve üniversite seçiminde titiz davranmak, hedef odaklı olmak ve yapılan her işe her zaman, “bir öncekine göre ben buna ne fark katabilirim?” zihniyetiyle yaklaşmanın kendilerine mutlaka kariyer başarısı getireceğini belirtti.

Yılmaz; “Yaşayan modeller; gençlerin gönlünde yatan aslanlar, benzemek isteyecekleri örnek ve model insanlardır. Benzeme daha çok davranışlarda olur. Bu yüzden eğitimde model olacak insanların iyi bir model olabilmeleri için; öncelikle kendini iyi tanımış olması, empati kurabilmeyi iyi becermesi, insanlara sevgi ile yaklaşabilmesi ve her zaman hedef/sonuç odaklı çalışabilme becerisine sahip olması gibi bir takım özellikleri olmalıdır” dedi.

Soru – cevap kısmının ardından Özel Erdem Koleji Genel Müdürü Sayın Ferudun Hatip, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’a plaket ve çiçek takdim etti.