Kekliktepe'ye Uzanan Eller

Kekliktepe'ye Uzanan Eller

Öğrencilikleri süresince birçok “Toplumsal Duyarlılık Projesi” kapsamında sosyal yardım programına dahil olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) öğrencileri, bunlara bir yenisini daha ekleyerek, “Bir El Bin Ümit” sloganıyla yola çıktı.

Her tür projede öğrencisinin yanında olan ve destekleyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), öğrencilerin toplumsal duyarlılık projesi kapsamında, Gaziantep'in Yavuzeli İlçesinde bulunan Kekliktepe İlköğretim Okulu öğrencilerini ziyaret etti.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sakine Hakkoymaz öncülüğünde, Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında HKÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Fatma Çiftçi ve Nilay Bulut, “Bir El Bin Ümit” sloganıyla yola çıkarak Gaziantep'in Yavuzeli İlçesinde bulunan Kekliktepe İlköğretim Okuluna katkıda bulundular. Öğrencilere, eğitici seminerler ve etkinlikler düzenleyerek çeşitli hediyeler veren Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri, eğlenceli ve faydalı zaman geçirdi. Ayrıca HKÜ öğrencileri her tür yardımı yapmaya devam edeceklerini belirtirken, sadece dersleri ve projeleri için değil, isteyerek ve can-ı gönülden yardım ettiklerini vurguladılar.

“Toplumsal Duyarlılık Projesi” kapsamında yaptıkları faliyetleri ve yaşadığı duyguları belirten Fatma Çiftçi; “Öğrencilere, diş fırçalama ve el yıkama tekniklerini sinevizyon gösterisi şeklinde anlattık. Her öğrenciye diş fırçası ve diş macunu hediye ettik. Kekliktepe İlköğretim Okulunda çeşme olmadığı için her öğrenciye su matarasını hediye olarak dağıttık. Fiziki şartları iyileştirmek için her sınıftaki sıralara örtü ve yeni perdeler taktık. Öğrencilere daha renkli bir ortam sağlamak için kapılara süsler hazırladık. Anaokulu öğrencileri için eğitici setler hediye ettik. Öğrencilerle eğlenceli vakit geçirmek adına bütün öğrencilere yüz boyama etkinliği yaptık. Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında yaptığımız bu proje ile her zamanki gibi güzel vakit geçirip, yardımlaşma ve dayanışma bilinciyle vaktimizi daha faydalı işlerde kullanmış olduk. Yardımcı olmak çok farklı bir duygu bunu öğrenmiş olduk. Onların duaları ve sevgi dolu bakışları bize huzur verdi” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.