Kobiler Akademik Destekle Büyüyecek

Kobiler Akademik Destekle Büyüyecek

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Kobiler, HKÜ Akademisyenleri tarafından verilen eğitim desteğiyle gelişiyor. KOBİ'lerin büyüme ve gelişme çabalarını desteklemek amacıyla Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile KOSGEB Kahramanmaraş Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “KOBİ AKADEMİ” Kahramanmaraş KOSGEB Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için HKÜ ve Kahramanmaraş KOSGEB işbirliğiyle “Uygulamalı Eğitim’’ programı düzenlendi.

 

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Kobilerin, çalışanlarına ve yöneticilerine yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim programında HKÜ Akademisyenleri eğitim verdi. Eğitim programında; KOBİ’lerin işbirliği-güçbirliği anlayışıyla bir araya gelinerek küçük KOBİ’lerin kapasite ve rekabet gücü yüksek işletmelere dönüşmesi, ölçek ekonomisinden yararlanılarak kaynak tasarrufu sağlanması, KOBİ’ler arasında ortaklık ve işbirliği kültürünün geliştirilmesi amaçlandı.

 

Teorik ve atölye çalışmalarında; Doç. Dr. İbrahim S. Mert ‘İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi’, Prof. Dr. Şaban Kayıhan ‘Patent ve Marka Hukuku’, Prof. Dr. Şener Büyüköztürk ‘Proje Fonlarına Ulaşım ve Proje Hazırlama Teknikleri’,  Yrd. Doç. Dr. Yakup Durmaz ‘İş Planı Hazırlama ve Ticarileşme’, Yrd. Doç. Dr. Zeynep Işık ‘Pazarlama ve Marka Yönetimi’ konularında eğitimler verdi.

 

Teorik ve atölye çalışmalarında 30 katılımcı yer aldı. Firma sahiplerinin, firma ortaklarının ve firma yöneticilerinin yoğunlukta olduğu bu çalışmalar ile katılımcılara İnovasyon ve Teknoloji Yönetimi, Patent ve Marka Hukuku, Proje Fonlarına Ulaşım ve Proje Hazırlama Teknikleri,  İş Planı Hazırlama, Pazarlama ve Marka Yönetimi konularında eğitimler verildi.

 

Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.