Manisa'da Sınav Kaygısı ve Doğru Meslek Seçimi Semineri

Manisa'da Sınav Kaygısı ve Doğru Meslek Seçimi Semineri

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) yurtiçi ve yurtdışı çeşitli etkinliklere katılımlarını sürdürüyor. Yurtiçi seminerler kapsamında Manisa’da; Manisa Valiliği, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak olarak düzenlediği seminer ile öğrencilere ve öğretmenlere hitap etti.

 

Manisa Eğitim Araçları Konferans Salonunda düzenlenen programa, Hasan Kalyoncu Üniversitesinden, HKÜ Mütevelli Heyeti Danışmanı Dr. Songül Kalyoncu ve HKÜ Öğretim Görevlisi Klinik Psikolog Mehmet Dinç katıldı. Mehmet Dinç’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrencilere ve öğretmenlere; "Sınav Kaygısı ve Motivasyonu” ile ilgili önemli bilgiler anlatıldı.

 

Öğrencilere ve öğretmenlere yönelik yapılan "Sınav Kaygısı ve Motivasyon Semineri"ne; Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve eşi Esma Bektaş, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Manisa Şube  Müdürleri, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Sınav motivasyonu ile ilgili önemli açıklamalar yapan HKÜ Öğretim Görevlisi Klinik Psikolog Mehmet Dinç, binlerce öğrenciye seslenerek salondaki öğrencilere moral depoladı. Mehmet Dinç seminerde şunları anlattı: “YGS’yi geride bıraktık artık önümüzde LYS var. Yapmanız gereken ilk şey birçok düşünceden arınarak önümüzdeki sınava odaklanmaktır. Eğer sınavınız iyi geçmese bile unutmayın bu dünyanın sonu değil. Önemli olan gerçekten istediğiniz ve bir ömür sürdüreceğiniz mesleğinizi iyi belirlemek. Benim tavsiyem şu; bu üniversite iyidir şu üniversite kötüdür gibi düşünceler yerine, hangi bölümü severek yaparım bunu düşünmenizdir. Çünkü seçtiğiniz bölümün üniversite hayatı 4 yıllık bir bölüm için 4 yılken, seçtiğiniz mesleğiniz belki 40 yıl hayatınızı etkileyecektir. O yüzden buna dikkat etmeniz gerekir. Bir diğer önemli olay ise bir işi severek yapmanızdır. Hangi işi yapıyorsanız yapın, mutlaka severek ve isteyerek yapın. Bu nedenle de severek yapacağınız meslekleri tercih ediniz” dedi.

 

Seminer sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Danışmanı Songül Kalyoncu’ya ve Uzman Psikolog Mehmet Dinç’e hediye takdim etti. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Danışmanı Songül Kalyoncu’da, günün anısına, Manisa Valisinin eşi Esma Bektaş’a ve İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş’a ve hediye takdim etti. Program hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.