Milli Savunma Bakanı Fikri Işık HKÜ Öğrencileriyle Buluştu

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık HKÜ Öğrencileriyle Buluştu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), “Yeni Anayasa, Yeni Sistem” konulu panel için Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ı ağırladı. HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde (KKM) gerçekleştirilen panelde Bakan Fikri Işık HKÜ öğrencileriyle buluştu.

Bakan ve öğrencileri bir araya getiren programa: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Milletvekilleri, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Akademisyenler, çok sayıda basın mensubu ve öğrenciler katıldı.

“15 Temmuz’dan İtibaren Ülke Olarak Hassas Günler Yaşadık”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu: “15 Temmuz’dan itibaren ülke olarak hassas günler yaşandı. Cehaletin tezahürü olan sabırlarımızı zorlayan olaylara şahit olduk. Bizleri sosyal ve kültürel çatışmanın içine sürüklemek istediler” dedi.

Konuşmasının devamında öğrencilere hitap eden Haluk Kalyoncu: “Sürekli söylediğimiz bir şey var. Hasan Kalyoncu Üniversitesi sadece lisans diploması alacağınız bir kurum değil. Amacımız, teorinin yanında gerçek hayatın pratiğini de öğretebilmektedir. Sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Üniversite yönetimi olarak güncel gelişmeleri takip etmeniz için çalışmalar yürütüyoruz. Sizlerde ülkemizde yaşanan güncel gelişmeleri takip ederek bizlerle yürürseniz, aynı yolda başarı ile yükseleceğimizi düşünüyoruz” dedi.

“Güçlü Ordu, Güçlü Ekonomi, Güçlü Demokrasi”

Kişinin akıllısı kendinden büyüklerle, kırkından sonra ise kendinden küçüklerle hasbihal edendir. Bu yüzden gençlerle interaktif iletişim kurmaya özen gösteriyorum diyerek konuşmasına başlayan Bakan Fikri Işık: “Hayatı ve çağı anlamanın en iyi yolu o çağın içinde yaşayan gençlerle iletişim kurmaktır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi başarılı çalışmalara imza atarak inovatif bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Üniversitemizi tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

 Yeni Anayasa ve yeni hükümet sistemi hakkında önemli açıklamalar yapan Bakan Fikri Işık: “Çok önemli bir halk oylaması sürecindeyiz. 16 Nisan’da Türkiye çok önemli bir karar için sandığa gidecek. Bu noktada iki soru çok önemli. Birincisi; Neden anayasa değişikliği oluyor, ikincisi ise ‘Evet’ dersek ne kazanacağız. Türkiye coğrafi konumu dolayısıyla önemli ve kritik bir noktada bulunuyor. Bu nedenle ayakta kalmak için güçlü ordu, güçlü ekonomi ve güçlü demokrasiye ihtiyacımız var. Temsilde adalet ve yönetimde istikrarı sağlamak zorundasınız. Bunlar sağlanamazsa demokrasi tehdit altındadır” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Bakan Fikri Işık öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Soru-cevap şeklinde devam eden “Yeni Anayasa, Yeni Sistem” paneli sonunda Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu plaket ve hediye takdim etti. Toplu fotoğraf çekimin ardından program sona erdi.