ORSAM KalMEC'i Ziyaret Etti

ORSAM KalMEC'i Ziyaret Etti

01.04.2015 tarihinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Kalyoncu Araştırma Merkezi (KalMEC); Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) Başkanı Doç.Dr. Şaban Kardaş'ı, Doç.Dr. Ferhat Pirinççi’yi ve Araştırmacı Oytun Orhan'ı misafir etti.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Doç.Dr. Ali Serdar Erdurmaz başkanlığında “Suriye Krizi'nin Bölge Ülkelerine Etkileri” konulu yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. M. Hanifi Aslan, KalMEC Başkanı Yrd.Doç.Dr. Bilal Çıplak, KalMEC Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Sezer Özcan, Kadın & Demokrasi Derneği’nin (KADEM), Bülbülzade ve Ortadoğu Sosyal Projeler Vakıflarının temsilcileri  katıldı.

Toplantı genelinde; Suriye krizine yönelik çözüm arayışları, Türkiye’nin Ortadoğu Stratejisi, Gaziantep’teki demografik değişim ve sonuçları, Suriye’deki iç karışıklıklar ve bölgeye yansımaları konuşuldu.

Toplantıda, Düşünce, Üniversite ve Sivil Toplum Kuruluşları üçgeninde geleceğe yönelik işbirliği önerileri ortaya konuldu.