Prof.Dr.Zerrin Pelin'in 28 Nisan 1 Mayıs 2013, Ulusal Sinirbilim Kongresindeki Sunumu

Prof.Dr.Zerrin Pelin'in 28 Nisan 1 Mayıs 2013, Ulusal Sinirbilim Kongresindeki Sunumu

28 Nisan – 1 Mayıs 2013, Ulusal Sinirbilim Kongresinde  Sayın Prof.Dr. Zerrin Pelin'in Panelist olduğu 8 numaralı panelin bilgileri;

 
Tarih: 30 Nisan 2013, Salı
Saat:14:30 – 16:00
Yer: A SALONU / MUHİDDİN EREL AMFİSİ
PANEL 8: Uyku ve Bozukluklarında Bilinç ve Bilişsel Süreçler
Panelistler: Levent ÖZTÜRK, Zerrin PELİN, Hacer KUZU OKUR, Meral YÜKSEL
Oturum Başkanı : Meral YÜKSEL, Önder AKYÜREKLİ

 

28 Nisan – 1 Mayıs 2013, Ulusal Sinirbilim Kongresi
 
1) 11. USK, TÜBAS, KAS-DER VE İTO, Avrupa Birliği, European Brain Council insiyatifi olan “The First European Month of the Brain” adlı beyin farkındalığı ayı (Mayıs 2013) etkinliklerine katılmaktadır. Bu etkinlikler, 1 Mayıs Çarşamba günkü “Bilim ve Toplum: Sinirbilimcinin Toplumsal Sorumluluğu” Forumu’nda başlatılacak ve bunlar, Türkiye içinde ve dışında etkin ve yaygın olarak duyurulacaktır. 
 
2) Kongre Bilimsel Programı ve Sosyal-Kültürel Etkinlikler güncellenmiştir. Lütfen, özellikle tarih, saat ve yer ayrıntıları için bu sayfaları dikkatle inceleyiniz.
http://ulusalsinirbilimkongresi2013.org/ 
 
3) Her bir “tam kayıt yaptırmış” olan katılımcımıza, Türkiye’deki tüm seçici dağıtım ve kullanım hakları TÜBAS’a verilmiş bulunan çok değerli bir e-kitap armağan etmekteyiz: Kongre’mizin değerli konuklarından Rockefeller Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Donald Pfaff’ın, editörlüğünü yapmış olduğu, temel ve klinik sinirbilimlerin en güncel bilgilerini içeren, 2013 basımı “Neuroscience in the 21st Century: From Basic to Clinical” adlı, 19 bölüm, 105 alt-bölüm ve 3100 sayfadan oluşan e-kitabın “korunmuş” birer CDsi, entelektüel mülkiyet haklarına kusursuz saygı göstereceği öngörülen tam kayıtlı tüm 11. USK üyelerine bedelsiz sunulmaktadır. 
 
4) Kongre esnasında Günlük Kayıt yaptırabilme olanağını sunmaktayız. Günlük kayıt, 28 Nisan ve 1 Mayıs tarihleri için 75’şer TL, 29 ve 30 Nisan tarihleri için 100’er TL’dir. Günlük kayıt yaptıranlara Kongre çantası ve Katılım Belgesi verilmeyecektir. Sayılı oturum için bile olsa, yaka kartı bulunmayanlar oturumlara alınmayacaktır.
 
5) Kongremiz konuklarından Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Larry Benowitz’in, akademik yaşamın temel gereklerinden olan sunum ve yayın yapma becerisi kazandırmaya yönelik İngilizce verilecek olan kursu, Kongre Öncesi Kurslar No: 5, Neuroscientist’s Professional Skills Development Workshop: Scientific Presentations to an Audience and to a Journal (http://ulusalsinirbilimkongresi2013.org/kayit-ve-konaklama/kayit-bilgileri/yeni-page/ ) altında incelenebilir. Bu kursa ve ayrıca, 3 ve 4 No.lu kurslara kayıtlar sürmektedir.
 
6) Kongre merkezine yakın bir konumda, ekonomik (çift kişilik odada tek kişi: 75 TL, çift kişi: 100 TL) konaklama için Bornova Öğretmenevi’nde çok sınırlı sayıdaki odada konaklayabilme olanağı sağlanmıştır. Aşağıda iletişim bilgileri verilen yere, doğrudan başvurulması gerekmektedir.
Bornova Öğretmenevi
İlgili Kişi : Özlem Atalay
Tel : 0232 347 43 43 / E-mail : info@bornovaogretmenevi.com.tr 
 
7) Kongre katılımcılarımızın havalimanı transferleri için ekonomik bir seçenek oluşturuldu. Transfer rezervasyonlarınız için Mim-Tur’dan Bedri Mutaf Bey’e ulaşarak (0232 251 88 35; operasyon@mimtur.com), “USK 2013” için transfer talebinizi iletebilirsiniz. Mim-Tur’un USK 2013 katılımcıları için uygulayacağı transfer fiyatları aşağıdaki gibidir : 
Binek araç ( 1-3 kişi ) : 60 TL + KDV
Minibüs ( 4-15 kişi) : 110 TL + KDV
Transfer rezervasyonları için ödemelerin direkt olarak Mim-Tur’a yapılması gerekmektedir. 
 
8) Poster Sunucularımızın dikkatine: Tüm posterler, 28 Nisan Pazar günü, saat 09.00 itibariyle, 20 Mayıs Amfi Fuayesi’ndeki ait oldukları poster panolarına asılacak ve 1 Mayıs öğle sonrasına dek yerlerinde kalacak, sürekli izlenebilecektir. Her panonun iki yüzünde dörder poster sergilenebilecek yer düzenlenmiştir; tespitler için gerekli malzeme tarafımızdan hazır bulundurulacaktır. 
Konu başlığına göre sınıflandırılmış posterler, 29 ve 30 Nisan günlerindeki belirlenmiş saat aralıklarında özellikle hakem değerlendirmeleri için ziyaret edilecektir. Poster sunumu yapacak kişilerin, Program’a bakarak, kendi posterinin atandığı özgül zaman aralığında mutlaka posteri başında hazır bulunması gerekmektedir. 
Tüm posterlerin aday olduğu varsayımı ile 1 adet “En Başarılı Poster” ve 3 adet “Övgüye Değer Poster” belirlenecek ve Kapanış Oturumu’nda açıklanarak, ödüllendirilecektir. Bu yarışmanın dışında kalmak isteyen poster sahiplerinin, ivedilikle Pınar Akbulut Turat’a e-posta atarak bilgilendirmelerini önemle rica ediyoruz.
 
Kongremiz kapsamındaki tüm bildiri ve diğer sunum özetlerimizin, SCI-E kapsamındaki “Journal of Neurological Sciences – Turkish” adlı on-line derginin Mayıs ayı içinde çıkarılacak olan özel ekinde İngilizce olarak yayımlanacağını kıvançla duyurur, Dergi Editörü Prof.Dr. Nezih Oktar’a teşekkürlerimizi sunarız.
 
9) Kongremizin “molekülden topluma beyin ve davranış” geniş kapsamlı bilimsel içeriği kadar, çok önemsediğimiz bir boyutu da özellikle genç sinirbilimcilerin ve öğrencilerimizin mevcut durum, beklentiler ve fırsatları topluca gözden geçirebileceği, eğitim ve bilim politikaları, iletişim ve örgütlenme, bilim ve sağlık bilgisinde topluma erişim ve deneysel araştırma etiği bağlamında 4 adet Forum düzenlenmiş bulunmaktadır. 
 
10) “Birey ve toplumun beyin ve davranış sağlığını ve entelektüel niteliğini geliştirme” adına estetik ve sanatsal etkinliklere (“Turkuvaz Esintiler Oda Müziği Topluluğu” Dinletisi ve “Le Capital (İzmir – Türkiye Galası, Yön: Costa Gavras) Film Gösterimi ve Çözümlemesi), belgesel film (“Düşümdeki Uçurtma” ve “Dört Duvar Bir Pencere”) gösterim ve tartışmalarına da önemle yer vermeye çalıştık. Bu bağlamda, 1 Mayıs günü Prof.Dr. Coşkun Özdemir, Prof.Dr. Nuran İ. Hariri ve Uz.Dr. Alper Kaya fuayede paramedikal kitaplarını imzalayacaklardır. 
 
Kongre boyunca, Forumlar, Sinema Gecesi ve diğer Film Gösterimleri’nde de sizlerle birlikte düşünmek ve öğrenmek dileğindeyiz.