TOBB Gaziantep Girişimciler Kurulu'ndan HKÜ'ye Ziyaret

TOBB Gaziantep Girişimciler Kurulu'ndan HKÜ'ye Ziyaret

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Girişimciler Kurulu (GGK), Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ni (HKÜ) ziyaret etti.  

TOBB Gaziantep Girişimciler Kurulu Başkanı Cengiz Konukoğlu ve beraberindeki heyet, HKÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özdemir’i makamında ziyaret etti. HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu’nun da bulunduğu ziyarette konuşan TOBB Gaziantep Girişimciler Kurulu Başkanı Konukoğlu, üniversitelerin Gaziantep’in ve bölgenin kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını, karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak yeni projelerde HKÜ’nün de desteğini yanlarında görmek istediklerini dile getirdi. Kurulun amacı hakkında bilgi veren Konukoğlu, “TOBB GGK, TOBB bünyesinde teşekkül ettirilen ve TOBB Yönetim Kurulu’nun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari bir kuruldur. Onursal Başkanımız sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanımız ise sayın Ali Sabancı’dır. GGK, girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzere kurulmuştur” dedi.

Ayrıca, Türkiye’deki genç girişimcilik potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün gençler arasında gelişmesine öncülük etmenin de hedefleri arasında olduğunu anlatan Konukoğlu, gelecekte girişimcilik üzerine bir yarışma düzenleyeceklerini, üniversitelerin de bu konuda desteğini beklediklerini sözlerine ekledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HKÜ Rektörü Prof.Dr. Özdemir ise, yeni bir üniversite olmalarına rağmen, kısa zamanda büyük yol katettiklerini söyledi. Yenilikçi bir üniversite olarak girişimcilerin her zaman destekçisi olduklarını kaydeden Prof.Dr. Özdemir, HKÜ’nün bölümleri, öğrenci profili ve gelecekteki planlarıyla ilgili heyete bilgi verdi. Yeni projelerde girişimcilere destek olmaktan ve üniversitede ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını kaydeden Rektör Özdemir, ziyaretin sonunda TOBB Gaziantep Girişimciler Kurulu Başkanı Konukoğlu’na hatıra tabak hediye etti.