Türkiye Paintball Şampiyonası 1. Ayak Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kupası

Türkiye Paintball Şampiyonası 1. Ayak Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kupası

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından düzenlenen Türkiye Paintball Şampiyonası'nın 1. Ayak Gaziantep Kupası müsabakaları Gaziantep Demokrasi Meydanı'nda başlıyor.

HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 12–13 Nisan 2014 tarihlerinde yapılacak olan şampiyona ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirterek, "Üniversitemizin toplumla iç içe olması adına çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Bunun içinde öğrencilerimizin spora yönelmesiyle çok ciddi çalışmalarımız var" dedi.

İlk kez düzenledikleri turnuvaya 6 ilden 11 takımda 100 sporcunun yarışacağını söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, "Daha önce bir eğitim kampı düzenlendi. Paintball bölgemiz için çok yeni bir spor dalı ama gençlerimizin buna çok büyük bir ilgisinin ve yeteneğinin olduğunu keşfettik. Bu etkinliğin Gaziantep'te yapılması çok önemli. Gaziantep kenti büyük bir sanayi ve ticaret kenti. Biz Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak Gaziantep'i ciddi bir bilim, teknoloji ve spor kenti haline getirmek istiyoruz. BU etkinliğimizde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile federasyonumuz da ciddi destekler veriyor. Kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.