Ünilig'de HKÜ 'Damgası'

Ünilig'de HKÜ 'Damgası'

İstanbul'da oynanan ve Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organizasyonu yapılan ÜNİLİG Masa Tenisi Turnuvası müsabakalarında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Erkek Masa Tenisi Takımı katıldıkları 4 maçı kazanarak gruplara katılma hakkı kazandı.

2015-2016 Üniversiteler Arası Masa Tenisi Ligi 43 Erkek, 23 Kadın takımının katılımıyla 4 grup merkezinde başlayan grup müsabakaları 1. etabı sona erdi. ÜNİLİG Masa Tenisi 1. Etap çerçevesinde dört farklı şehirde, 182 erkek, 57 kadın olmak üzere toplamda 239 maç oynandı.

Eğitim ve öğretim faaliyetlerine son derece önem veren HKÜ, bilimsel ve teknolojik çalışmalarının yanında, spor aktivitelerine de son derece önem veriyor. Daha önce de masa tenisi müsabakalarına katılan HKÜ, birçok başarıya imza atmaya devam ediyor.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Spor Koordinatörü Tuğba Çiftçi; “İstanbul'da oynanan ve Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organizasyonu yapılan ÜNİLİG Masa Tenisi Turnuvası müsabakalarında kazanan taraf olmak gurur verici. Umarım bundan sonraki maçlarda da bu maçlarda olduğu gibi takım oyununu ortaya koyar ve galibiyetle hak ettiğimiz yerlere geliriz. Sporcularımıza, üniversite yönetimimize ve bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.