Üniversite Öğrencilerinden Çocukların Yüzünü Güldüren Proje

Üniversite Öğrencilerinden Çocukların Yüzünü Güldüren Proje

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İktisat bölümü öğrencileri “Umut Vadeden  Yarınlar”  projesi ile yola çıkarak, Gaziantep Mehmet Ünsal İlkokulu içinde bulunan anaokulunu yeniden düzenledi.

HKÜ öğrencileri kendi imkanları ile, iki ay boyunca yürüttükleri proje kapsamında, okulun; halı, perde, masa, sandalye, oyuncak, kırtasiye gibi eksikliklerini temin ederek yeniledi. İktisat Bölümü Öğretim Görevlisi Zeynep Köse öncülüğünde “Toplumsal Duyarlılık Dersi” kapsamında, tamamı gönüllü yetmiş öğrenci tarafından gerçekleştirilen proje minik öğrencilerin yüzünü güldürdü.

“Desteklerimiz Devam Edecek”

Düzenlenen anaokulunun açılışını gerçekleştiren HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, açılış pastasını öğrencilerle birlikte kesti. Okulu gezen Yılmaz, desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Minik öğrencilerin velileri Rektör Yılmaz ile ilgili olarak; bu kadar enerjik ve cana yakın biriyle tanışmanın kendilerine gurur verdiğini söylerken, HKÜ Öğrencilerine ve Yılmaz’a, okullarına verdikleri destek için teşekkür ettiler. Sadece derslere girmekle üniversiteli olunmayacağının ve sosyal sorumluluk prejeleri de yapmaları gerektiğinin altını çizen Rektör Yılmaz: “Bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Elimizden gelen desteği vererek yarınlarımız diye nitelendirdiğim öğrencilere, daha iyi şartlarda eğitim almaları için destek olduk. Ayrıca böyle güzel bir projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

"Umut Vadeden Yarınlar"  

Eğitim almanın her çocuğun en temel hakkı olduğunu ifade eden Zeynep Köse: “Günümüzde birçok gelişmiş ülkede eğitimin ülke ekonomisinin gelişmesinde ne kadar önemli olduğu aşikârdır.  Sağlıklı nesiller, bilinçli bireyler güzel bir geleceğin mimarlarıdır. Eğer güzel bir gelecek istiyorsak geleceğimizin mimarı olacak çocuklara yardımcı olmak her bilinçli vatandaşımızın görevidir. Bu bilinçle temelden başlamalıyız diye düşünerek bu projenin ilk adımlarını attık” dedi.

Öğrencilerden ve okulun hocalarından aldıkları geri dönütlerin kendisini ve öğrencilerini yeni projeler için yüreklendirdiğini söyleyen Köse: “Açılış töreninde yapılan etkinliklere, verilen hediyelere ve yeni sınıflara çocukların verdikleri tepkiler, yaşadıkları sevinç, gözlerindeki ışık ve mutluluk ne kadar  doğru bir iş yaptığımızı anlamamızı sağladı” diyerek düşüncelerini dile getirdi.