Üniversite Öğrencilerinden Okul Kütüphanesine Destek

Üniversite Öğrencilerinden Okul Kütüphanesine Destek

Öğrencilikleri süresince “Toplumsal Duyarlılık Projesi” kapsamında birçok sosyal yardım programına dahil olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) öğrencileri, bunlara bir yenisini daha ekledi veGaziantep Şahinbey İlçesi Karataş bölgesinde Kızılhisar Teknik Meslek Lisesi okul kütüphanesinedestek olmak için görev aldı. 

HKÜ Mühendislik Fakültesi öğrencileri, Kızılhisar Teknik Meslek Lisesi kütüphanesine kitap bağışı adı altında kampanya başlattı.Şehrin pek çok noktasını dolaşarak kitap toplayan HKÜ öğrencileri, topladıkları kitaplarla okul kütüphanesine katkı sağladı.

“Toplumsal Duyarlılık Projesi” kapsamında görev alan öğrencilerden; Alp Dora Alaşehirli, İbrahim Nacak, İlyas Alagöz, Mustafa Ayvazoğlu, Ömer Meto ve Simay Bozgeyik proje kapsamında çalışarak projeye destek verdiler.

“Toplumsal Duyarlılık Projesi”kapsamında yaşadığı duyguları aktaran Simay Bozgeyik: “Kitapları vermeye gittiğimizde okul yetkilileri ve öğrenciler tarafından çok güzel karşılandık, kitapların geldiğine çok mutluoldular. Onların bu mutluluğu bizleri de çok mutlu etti. Bu projenin onlara katacağı değerleri bilmek bizler için çok büyük bir mutluluk” dedi.